امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106686
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حسین مظفر پیش از ظهر امروز در کارگاه علمی آموزشی اقتصاد مقاومتی گیلان اظهار کرد: اجرای سیاست‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، حسین مظفر پیش از ظهر امروز در کارگاه علمی آموزشی اقتصاد مقاومتی گیلان اظهار کرد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیازمند فرهنگ‌سازی، عزم ملی و مدیریت جهادی است.

وی به پیروزی انقلاب اسلامی در اوج حاکمیت تفکر منحط لیبرالیسم و کمونیسم در ایران اشاره کرد و افزود: دو تفکر دین‌گریزی و دین‌ستیزی بر بخشی از شرق و غرب عالم حاکم بود و این تقسیم‌بندی فرهنگ و تمدن جدیدی را فراروی انسان‌های حق‌گرا در عالم قرار داده است.

مظفر خاطرنشان کرد: ظهور و بروز انقلابی به نام خدا و معنویت توسط مردمی با دستان خالی و در بستر ایران استعمارزده آن روز و در مقابله با رژیم تا دندان مسلح مورد حمایت آمریکا سبب شگفتی دوستان و یاران انقلاب و خشم، غضب و کینه بدخواهان و دشمنان شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی وقوع انقلاب اسلامی را سبب کاهش وابستگی کشور نسبت به بیگانگان خواند و بیان کرد: انقلاب اسلامی ابهت پوشالی آمریکا را فرو ریخت و دست آنها را از چپاول و غارت کشور کوتاه کرد.

وی با بیان اینکه تهاجم و تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی علیه ملت ایران آغاز شده است، تصریح کرد: اعمال تحریم‌ها سبب مقاوم‌تر شدن ملت ما شده است.

مظفر به مقابله نظام استکباری با تمام قوا علیه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: استکبار سفارت‌خانه خود را تبدیل به جاسوس‌خانه کرده بود و بسیاری از نخبگان ملت را به شهادت رساند اما مردم ایران توانستند به سلامت از این ترفندها عبور کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام فناوری هسته‌ای را فاز دیگر فشارها علیه ملت ایران دانست و بیان کرد: سازمان‌های بین‌المللی از آنجا که عمال استکبار هستند فشار جدیدی را علیه ملت ایران آغاز کردند.

وی به ایجاد مشکل در صادرات و واردات کشور در تحریم‌ها اشاره کرد و یادآور شد: استکبار به دنبال ایجاد چالش در اقتصاد کشور است.

مظفر با اشاره به جنگ سیاسی و اقتصادی دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: ملت ایران با توجه به هجمه سنگین دشمن همچنان استوار ایستاده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بنیان اقتصاد ایران در رژیم گذشته را ضعیف ذکر کرد و افزود: شرایط وقوع انقلاب و جنگ به موضوع مذکور دامن زده است.

وی با بیان اینکه دولتی کردن اقتصاد روش درستی نبود، خاطرنشان کرد: شرایط جنگ و حفظ حقوق اقشار ضعیف سبب اعمال قوانین مختلف و ایجاد موانع در اقتصاد شده است.

مظفر با توجه به موارد مذکور به دو مسیر در مقابل ملت ایران اشاره کرد و گفت: ملت ایران باید مسیر تسلیم و انفعال یا اثباتی و ایجابی را دنبال کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وجود ذخایر بسیار نفتی و گازی در کشور، تصریح کرد: موقعیت راهبردی و جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است.

وی ایران اسلامی را دارای نیروی انسانی مؤمن، توانمند و علاقمند خواند و بیان کرد: مبانی اعتقادی انقلاب اسلامی اجازه نمی‌دهد مسلمانان زیر سلطه بیگانگان و کفار باشند.

مظفر سند چشم‌انداز کشور را مانند نخ تسبیح برای وصل کردن برنامه‌های توسعه به همدیگر توصیف کرد و یادآور شد: سه برنامه توسعه قبل از انقلاب و پنج برنامه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور اجرایی شده است.

*تدوین سیاست‌های کلان نظام آغاز شد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی برنامه چشم‌انداز را حلقه مفقوده هشت برنامه توسعه در ایران دانست و اظهار کرد: سیاست‌های کلان نظام از حلقه‌های مفقوده بود و تدوین این موضوع آغاز شده است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های کلی با توجه به روند اقتصادی کشور مطرح شده است، تصریح کرد: سیاست اقتصادی برپایه اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.

مظفر اقتصاد مقاومتی را اقتصادی پویا، زنده و فعال خواند و بیان کرد: اقتصاد پویا از درون سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیرون می‌آید و برای کشور عزت‌بخش است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مدیریت مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب روسای سه قوا در زمینه اقتصاد مقاومتی را توجیه کردند ضمن اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای فعالان اقتصادی کشور تبیین شده است.

وی کشف و حذف قوانین مزاحم از اقتصاد برای رونق تولید را مهم دانست و تصریح کرد: قوانین جدید برای برون‌رفت از شرایط اقتصادی کنونی باید طراحی و پیشنهاد شود.

مظفر از طراحی و طبقه‌بندی 28 برنامه اقتصاد مقاومتی خبر داد و بیان کرد: سیاست‌های توسعه‌ای کشور احصاء شده و اولویت‌های سیاست اقتصاد مقاومتی در کوتاه‌مدت اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/84001/س40/ض1002

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها