امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106690
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
داوود گودرزی جانشین سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: ماموریت اصلی وزرات علوم تولید ...

داوود گودرزی جانشین سازمان بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: ماموریت اصلی وزرات علوم تولید علم در کشور است و باید در راستای این وظیفه یک فضای آرام و شرایطی را ایجاد کند که زودتر کشور به قله‌های علمی دنیا دست پیدا کند.

وی افزود: محیط دانشگاه علاوه بر اینکه باید محلی برای تولید علم باشد باید در آن نشاط سیاسی هم جریان و دانشجویان باید در رابطه با مسائل منطقه و روز دنیا و کشور آگاه و حساس باشند و مسائل سیاسی به‌صورت درست و صحیح در بین دانشجویان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد.

گودرزی تصریح کرد: وزیر علوم جدید که قرار است توسط دولت به مجلس معرفی شود باید بتواند ضمن اینکه سرعت و شتاب علمی را در کشور افزایش دهد، نشاط سیاسی را هم ایجاد کند تا در کنار این نشاط سیاسی محیطی برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، همایش‌ها و مراسم سالم سیاسی ایجاد شود. البته نشاط سیاسی با سیاسی بازی و سیاسی کاری تفاوت دارد و نباید این دو موضع با هم اشتباه گرفته شود.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی خاطر نشان کرد: وزیر علوم جدید باید محیطی برای دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی ایجاد کند تا آنها بتوانند مسائل سیاسی را بدون هیاهو، توهین به هم و مقدسات و جنجال پیگیری کنند. البته وزیر جدید نباید اجازه دهد دانشگاه جولانگاه احزاب سیاسی شود و دانشجویان مورد سوء‌ استفاده احزاب و گروه‌ها قرار گیرند.

گودرزی اظهار داشت: وزیر علوم جدید باید بین رشد علمی و نشاط سیاسی توازن ایجاد کرده و تعریف درستی از این دو موضوع داشته‌باشد. نباید به بهانه کار سیاسی شاهد تعطیلی کلاس‌ها دانشگاه باشیم. وزیر علوم جدید نباید اجازه دهد تجمعات بی‌مورد و مسائل حاشیه‌ای فضای دانشگاه را ملتهب کند.

وی ضمن اشاره به عملکرد فرجی‌دانا گفت: فرجی دانا با نوع انتصاب‌هایش و نوع انتخاب روسای دانشگاه‌ها و وارد کردن افرادی با گرایش‌های تند سیاسی و مسائل دیگر دانشگاه‌ها را به سمت سیاست‌زدگی پیش می‌برد، لذا وزیر جدید باید بتواند نشاط سیاسی را به دانشگاه برگرداند و به مسائلی که باعث استیضاح فرجی‌دانا شد، توجه کند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها