امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106700
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در آئین افتتاح دوره خط امام(ره)

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در آئین افتتاح دوره خط امام(ره) ویژه مسئولان بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با اشاره به ویژگی‌های این دوره گفت: منظور ما از خط امام(ره) خط امامت شیعه و تداوم این خط نورانی در دوره غیبت توسط ولی فقیه است.

وی افزود: هدف ما تداوم مسیر اندیشه‌های امام(ره) با اتکا به بیانات رهبر معظم انقلاب است. واژه خط امام(ره) از آن رو انتخاب شده که بسیج دانشجویی مصداق حقیقی و صادق خط امام(ره) است. برخی که خود را پیروان خط امام نام نهاده‌اند امام را به گونه‌ای تبیین و تحلیل می‌کنند که پاسخگوی رفتار‌های سیاسی امروز آنان باشد لذا شاهد هستیم که این افراد خاطراتی از امام نقل می‌کنند که انسان انگشت به دهان می‌شود.

وی که در جمع مسئولان سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور سخن می‌گفت تاکید کرد: شرط انقلابی بودن بی‌تفاوت نبودن است. بر اساس آمارها 92 یا 93 درصد دانشجویان در کل مدت حضور خود در فضای دانشگاه‌ها تنها درس می‌خوانند و هیچ فعالیت سیاسی اجتماعی ندارند و بی‌تفاوتند که در صحنه‌های بین‌المللی داخلی و منطقه‌ای چه می‌گذرد.

مسئول بسیج دانشجویی کشور گفت: انقلاب اسلامی موجودی زنده است که از سال 57 حیات خویش را آغاز کرده و همچون هر موجود زنده دیگری به مراقبت و تداوم مسیر حرکت نیاز دارد. برای انقلابی بودن باید مسیر را درست تشخیص داد و مطالعات فرهنگی گفتمانی داشت تا با زوایای مختلف گفتمان انقلاب اسلامی آشنایی لازم را پیدا کنید و قادر باشید بر اساس این بینش مواضع سیاسی روز خود را اتخاذ نمایید.

حیدری تصریح کرد: از شما دانشجویان بسیجی شاخص دانشگاه‌ها انتظار می‌رود در مسائل مختلف سیاسی اجتماعی موضع بگیرید و حرف برای گفتن داشته باشید. در فضای خانواده، جامعه، دانشگاه و تشکل‌ها قدرت تحلیل و بیان داشته باشید.

وی یادآور شد: آنچه در غزه رخ داد یکی دیگر از پیروزی‌های مسلم محور مقاومت بود. بعد از پیروزی‌ که در سوریه کسب کردیم. در مقاومت بیش از یک ماهه اخیر مردم غزه چند اتفاق بزرگ رخ داد.

وی ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس برای چندمین بار ناتوانی خویش را اثبات کرد و به گفته خودشان در بهترین حالت 20 درصد اهداف آنان محقق شده است در حالی که تمام توان خویش را از جمله اشراف اطلاعاتی که همیشه مدعی آن هستند را صرف یک باریکه کوچک به نام غزه کرده بود. در چنین شرایطی وقتی آنان صحبت از حمله به آنان بکنند حقیقتا باید لبخند زد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: دیگر دستاورد بزرگ مقاومت مردم مظلوم غزه به خاک سپردن مفهوم حقوق بشر و لیبرال دموکراسی غربی بود. بیش از 2000 نفر از مردم این منطقه به خاک و خون کشیده شدند ولی صدا از سناتور‌های آمریکایی که عضو انجمن‌ حمایت از خرس‌های قهوه‌ای برزیلی می‌شوند در نیامد. امروز دیگر اگر استادی در دانشگاه‌ها صحبت از حقوق بشر غربی و لیبرال دموکراسی بکند باید به پوچی صحبت‌های وی خندید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها