امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106701
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 127
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی در نامه‌ای سرگشاده به حمیدرضا طیبی ریاست جهاد دانشگاهی اعلام ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی در نامه‌ای سرگشاده به حمیدرضا طیبی ریاست جهاد دانشگاهی اعلام کردند: در حالی که انتظار می‌رفت با هشدار و تاکید رهبر فرزانه انقلاب، مدیریت عالیه این نهاد انقلابی فارغ از مسائل حاشیه‌ای در جهت تحقق منویات معظم‌له گام بردارد، متأسفانه معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در مصاحبه‌ای که یک روز قبل از استیضاح وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری( 28 مردادماه) با خبرگزاری ایسنا انجام دادند، ضمن توهین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تهدید آنها مطالبی بیان کردند که برخی از آنان اقدام علیه امنیت ملی کشور است.
متن این نامه به شرح ذیل است:

« احتراماً همانگونه که مستحضرید جهاددانشگاهی نهادی برخاسته از انقلاب اسلامی و مولود مبارک آن است. رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بارها اعضای این نهاد انقلابی را از ورود به مسائل سیاسی و جناحی منع فرموده‌اند که آخرین آنها در دیدار 19 خرداد امسال بوده است که فرمودند:«باید جهت گیری و مسیر انقلابی جهاد دانشگاهی حفظ شود و نباید گذاشت این مرکز مهم علمی، گرفتار آسیب‌های ناشی از پیچ و خم سیاسی و «چپ‌روی‌ها» و «راست‌روی‌ها»ی غلط عرصه سیاسی شود».

اما متأسفانه و در حالی که انتظار می‌رفت با هشدار و تاکید رهبر فرزانه انقلاب، مدیریت عالیه این نهاد انقلابی فارغ از مسائل حاشیه‌ای در جهت تحقق منویات معظم‌له گام بردارد، متأسفانه معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در مصاحبه‌ای که یک روز قبل از استیضاح وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری( 28 مردادماه) با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) انجام دادند، ضمن توهین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تهدید آنها مطالبی بیان کردند که برخی از آنان اقدام علیه امنیت ملی کشور است.

مطمئنا این سخنان تحریک‌آمیز علاوه بر اینکه باعث زیان‌های فراوان مادی و معنوی برای مجموعه انقلابی جهاد دانشگاهی و هزاران عضو خدوم و زحمتکش این نهاد انقلابی – که فارغ از هرگونه سیاست‌زدگی در حال خدمت به نظام اسلامی هستند، شده است، نشان دهنده بخشی از تفکرات خطرناک و مشی کاملا سیاسی افرادی است که در مسئولیت‌های مهم می‌بایست فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و حزبی به فعالیت سالم در عرصه‌های علمی - فرهنگی بپردازند.

البته مصادیق اینگونه عملکردها در جهاد دانشگاهی منحصر به این مصاحبه نمی‌شود که برخی موارد به جنابعالی انتقال داده شده و برخی نیز در صورت لزوم به نحو مناسب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

با عنایت به موارد فوق‌الذکر و با توجه به اینکه جنابعالی در مقاطع مختلف نشان داده‌اید که حتی در موارد کوچکتر و کم‌اهمیت‌تر، از منافع و مصالح جهاد دانشگاهی صیانت کرده و هیچگاه منافع و مصالح افراد را بر مصالح و منافع سازمانی ترجیح نمی‌دهید، انتظار می‌رود در این مورد نیز با اقدامی سریع و قاطع نسبت به برکناری نامبرده عمل شود تا زمینه‌های هرگونه سوء‌استفاده از عنوان و اعتبار جهاد دانشگاهی به نفع جریانات سیاسی خاص مرتفع شود.

توجه جنابعالی را به این نکته جلب می‌کنیم که سخنان نامبرده، گریز آشکار از توصیه‌های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پرهیز جهاد دانشگاهی از ورود به مسائل سیاسی در سالی که به نام «فرهنگ» نامگذاری شده است، که گناهی نابخشودنی به شمار می‌رود.

انتظار می‌رود علاوه بر برکناری ایشان، فردی حقیقتاً مؤمن، انقلابی، آشنا و معتقد و ملتزم به منظومه فکری مقام معظم رهبری و دارای سوابق روشن عهده دار این مسئولیت شود تا ضمن جبران بخش کوچکی از اشتباه و جسارت فوق، آسیب‌های وارده به اعتبار جهاددانشگاهی نیز تا حد ممکن کاهش یابد.

پیشاپیش از اقدام جنابعالی در این زمینه کمال سپاسگزاری را داریم.»
جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها