امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106702
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اهم اخبار صحن علنی امروز، چهارشنبه پنجم شهریور مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اهم اخبار صحن علنی امروز، چهارشنبه پنجم شهریور مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

طنین شعار «مرگ بر اسرائیل» در صحن

پس از پایان نطق پیش از دستور رئیس مجلس، نمایندگان شعار «مرگ بر اسرائیل» سر داده و انزجار خود از اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.

آمار کم‌سابقه تاخیرکنندگان در جلسات علنی مجلس

امروز 33 نفر از نمایندگان با تاخیر در جلسه علنی امروز مجلس حاضر شدند که اسامی آنان از سوی هیأت رئیسه مجلس به این شرح اعلام شد:

1- غلامرضا اسدالهی نماینده مردم تربت‌جام
2- سیدمحمد بیاتیان نماینده مردم بیجار

3- عباس پاپی‌زاده نماینده مردم دزفول
4- حمیدرضا پشنگ نماینده مردم خاش
5- عبدالله تمیمی نماینده مردم شادگان
6- احمد جباری نماینده مردم بندرلنگه
7- جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان

8- اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان
 
9- روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران
 
10- عطاالله حکیمی نماینده مردم رودبار
 
11- عوض حیدرپور نماینده مردم شهررضا
 
12- سیدسعیدحیدری طیب نماینده مردم کرمانشاه
 
13- رسول خضری نماینده مردم سردشت
 
14- محمد دامادی نماینده مردم ساری
 
15- حجت‌الله درویش‌پور نماینده مردم ایذه و باغملک
 
16- عبدالکریم رجبی نماینده مردم مینودشت
 
17- رضا رحمانی نماینده مردم تبریز
 
18- محمد رزم نماینده مردم کرمانشاه
 
19- دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی نماینده مردم بافق
 
20- رضا صابری نماینده مردم آزادشهر
 
21- محسن صرامی فروشانی نماینده مردم خمینی‌شهر
 
22- ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد
 
23- محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان
 
24- مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب
 
25- حام قادرمرزی نماینده مردم قروه
 
26- محمدابراهیم محبی نماینده مردم سنقر
 
27- محمدعلی مددی نماینده مردم میانه
 
28- عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه
 
29- عباسعلی منصوری آرانی نماینده مردم آران و بیدگل
 
30- سیدموسی موسوی نماینده مردم لامرد
 
31- سیدمحمدحسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان
 
32- بیژن نوباوه نماینده مردم تهران
 
33- غلامرضا نوری قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد
 
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اسامی که تحت عنوان تاخیرکنندگان قرائت شد اسامی افرادی است که بعد از ساعت 8 و 15 دقیقه وارد مجلس شدند و به این معنا نیست که در کل جلسه غیبت دارند و ممکن است در حال حاضر نیز در مجلس حضور داشته باشند.

وی افزود: برخی دیگر از نمایندگانی که اسامی آنها تحت عنوان غائبین و تاخیرکنندگان آغاز جلسه قرائت شد برگه مرخصی پر کرده بودند اما مرخصی آنها برای امروز پذیرفته نشده است.

محمد دهقانی اضافه کرد: تعداد دیگر از نمایندگان به علت حضور در جلسه کمیسیون‌های فرهنگی، امنیت ملی و حمایت از تولید ملی با تاخیر در جلسه علنی مجلس حاضر شدند که حق این است که اسامی آنها نیز خوانده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ارتباط با تاخیر نمایندگان حاضر در جلسه کمیسیون‌ها گفت: کمیسیون‌ها به هنگام شروع جلسه علنی مجلس جلسه‌ای برگزار نکنند تا تاخیر در آغاز جلسه ایجاد نشود.
 
 
الزام دولت به انجام اقدامات لازم برای دائمی شدن قانون استخدامی ناجا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی اعاده شده از شورای نگهبان را بررسی کرد.

بر طبق نظر وکلای ملت و برای تامین نظر شورای نگهبان تبصره ماده واحده این لایحه به شرح زیر اصلاح شد:
 
«دولت موظف است برای دائمی شدن قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، اقدامات قانونی لازم را ظرف مدت یک سال از تاریخ تصویب به عمل آورد».
 
تعیین شرط ارائه خدمات ثبتی

نمایندگان همچنین تبصره ماده 11 طرح جامع حدنگار (کاداستر) اعاده شده از شورای نگهبان را با 145 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر به شرح زیر اصلاح کردند:
 
براساس تبصره ماده 11 طرح جامع کاداستر پس از اتمام مهلت 5 ساله مذکور ارائه هرگونه خدمات ثبتی به اشخاص منوط به تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای می باشد.
 
انتخاب دامادی و جعفر‌زاده به‌عنوان اعضای ناظر مجلس در شورای آمایش سرزمین

در ادامه، انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون‌های برنامه و بودجه و همچنین عمران مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای آمایش سرزمین در دستور کار جلسه علنی امروز چهارشنبه خانه ملت قرار گرفت.

آرای اخذ شده برای انتخاب این دو عضو ناظر 173 رای بود که دامادی 98 و جعفر‌زاده ایمن‌آبادی 81 رای را از آن خود کردند.
 
انتخاب اعضای ناظر مجلس در کارگروه ایجاد تسهیل در صدور مجوز از دستگاه‌ها

به علاوه نمایندگان مجلس انتخاب 3 نفر از نمایندگان مجلس از کمیسیون‌های برنامه و بودجه،‌ اصل 90 و اقتصادی به عنوان ناظر در کارگروه ایجاد تسهیل و تسریع در صدور مجوز از دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار داشتند.

بر طبق نظر وکلای ملت حسین آذین نماینده رفسنجان، سیدسعید زمانیان نماینده شهرکرد و ناصر آشوری نماینده فومن در خانه ملت به عضویت در این شورا درآمدند.
 
تعیین نحوه تعیین ارزش معاملاتی توسط کمیسیون تقویم املاک

این گزارش حاکی است نمایندگان در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون‌ مالیات‌های مستقیم با جایگزینی بند 14 از این ماده واحده لایحه مذکور موافقت کردند.

بر این اساس، بند 14- متن زیر جایگزین ماده (64) قانون و تبصره های آن به شرح زیر اصلاح شد:
 
ماده 64- تعیین ارزش معاملاتی به صورت درصدی از میانگین قیمت های روز منطقه به تفکیک انواع کاربری، برعهده کمیسیون تقویم املاک است. درصد مذکور برای کل کشور هر سال با تصویب هیات وزیران تعیین می شود.

این کمیسیون متشکل از پنج عضو است که در تهران از نمایندگان سازمان امور مالیاتی کشور، وزارتخانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و شورای اسلامی شهر و در سایر شهرها از مدیران کل یا روسای ادارات امور مالیاتی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و ثبت اسناد و املاک و یا نمایندگان آنها و نماینده شورای اسلامی شهر تشکیل می شود. کمیسیون مذکور هر سال یک بار ارزش معاملاتی املاک را به تفکیک عرصه و اعیان تعیین می کند.

در موارد تقویم املاک واقع در هر بخش و روستاهای تابعه (براساس تقسیمات کشوری) نماینده بخشدار یا شورای بخش در جلسات کمیسیون شرکت می کند. در صورت نبودن شورای اسلامی شهر یا بخش، یک نفر که کارمند دولت نباشد با معرفی فرماندار یا بخشدار مربوط در کمیسیون شرکت می کند.

کمیسیون تقویم املاک در تهران به دعوت سازمان امور مالیاتی کشور و در سایر شهرها به دعوت مدیرکل یا رئیس اداره امور مالیاتی در محل سازمان مذکور یا ادارات تابعه تشکیل می شود. جلسات کمیسیون با حضور حداقل چهار نفر از اعضا رسمیت می یابد و تصمیمات متخذه با رای حداقل سه نفر از اعضا معتبر است. دبیری جلسات کمیسیون حسب مورد برعهده نماینده سازمان یا اداره کل یا اداره امور مالیاتی است.

ارزش معاملاتی تعیین شده پس از یک ماه از تاریخ تصویب نهایی در کمیسیون تقویم املاک لازم الاجرا می باشد و تا تعیین ارزش معاملاتی جدید معتبر است.

تبصره 1- سازمان امور مالیاتی کشور یا ادارات تابعه سازمان مزبور می توانند قبل از اتمام دوره یکساله در هر شهر یا بخش یا روستا، در موارد زیر کمیسیون تقویم املاک را تشکیل دهند:
 
1-برای تعیین ارزش معاملاتی نقاطی که فاقد ارزش معاملاتی است.
 
2-برای تعدیل ارزش معاملاتی تعیین شده نقاطی که حسب تشخیص سازمان امور مالیاتی کشور در مقایسه با نقاط مشابه هماهنگی لازم را نداشته یا با توجه به معیارهای ذکر شده در این ماده تغییرات عمده در ارزش املاک به وجود آمده باشد.
 
ارزش معاملاتی تعیین شده حسب این تبصره پس از یک ماه از تاریخ تصویب نهایی کمیسیون تقویم املاک، لازم الاجرا و تا تعیین ارزش معاملاتی جدید معتبر است.
 
تبصره 2- در مواردی که کمیسیون تقویم موضوع این ماده پس از دو بار دعوت تشکیل نشود یا پس از تشکیل دو جلسه تصمیم مقتضی در مورد تعیین ارزش معاملاتی حاصل نشود، سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است آخرین ارزش روز املاک تعیین شده توسط کمیسیون تقویم را با شاخص بهای کالاها و خدمات اعلامی توسط مراجع قانونی ذی صلاح تعدیل و ارزش معاملاتی را مطابق مقررات این ماده تعیین کند.
 
تبصره 3-در مواردی که ارزش معاملاتی موضوع این ماده مطابق دیگر قوانین و مقررات، ماخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه قرار میگیرد، ماخذ محاسبه عوارض و وجوه یاد شده بر مبنای درصدی از ارزش معاملاتی موضوع این ماده می باشد که با پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاه ذی ربط به تصویب هیات وزیران یا مراجع قانونی مرتبط می رسد. درصد مذکور باید به نحوی تعیین گردد که ماخذ محاسبه عوارض و وجوه یاد شده بیش از نرخ تورم رسمی اعلامی از طرف مراجع قانونی ذی ربط افزایش نیافته باشد.
 
لازم به ذکر است در جریان بررسی بند 14 ماده واحده لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم شکری نماینده مردم تالش پیشنهاد جذب عبارت " فقط یک بار" را از تبصره 1 ماده 64 لایحه مذکور را ارائه داد که این پیشنهاد با 102 رای موافق، 29 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در صحن تصویب شد.

گفتنی است شکری در توضیح پیشنهادش گفت: پیشنهاد مذکور برای این است که اگر کمیسیون تقویم املاک تنها سالی یک بار تشکیل جلسه بدهد کار مردم در قیمت گذاری املاک تعیین قیمت نشده به تاخیر می افتد.
 
 
تصویب یک فوریت طرح افزایش جمعیت بهره‌مند روستایی از آب شرب

همچنین نمایندگان مجلس یک فوریت طرح افزایش جمعیت بهره‌مند روستایی کشور از آب شرب را مورد بررسی قرار دادند.

نمایندگان پس از بحث و بررسی، در نهایت یک فوریت طرح مذکور را را با 130 رای موافق، 10 رای مخالف و 13 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رساندند.

طرح افزایش جمعیت بهره‌مند روستایی کشور از آب شرب به امضای 57 تن از وکلای ملت رسیده است و دارای یک مقدمه توجیهی و 4 ماده است.
 
عضویت شکری و عبدالله‌زاده در هیأت امنای صندوق توسعه ملی

انتخاب 2 نفر از نمایندگان کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه جهت عضویت در هیأت امنای صندوق توسعه ملی نیز در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار داشت.

با رای وکلای ملت محمود شکری و محمدعلی عبدالله زاده به عضویت در این صندوق درآمدند.
 
قرائت بیانیه 210 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از پیشرفت‌‌های صنایع دفاعی

بر اساس این گزارش، ضرغام صادقی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، بیانیه 210 نفر از نمایندگان مجلس در دفاع از پیشبرد صنایع دفاعی کشور را قرائت کرد که متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
 
به موجب بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند: «باید همه مغزها به کار بیفتد تا خودمان هر چیزی را که احتیاج داریم، بسازیم، خدا با شماست و این بزرگترین پشتوانه است» صنعت دفاعی کشور در تحقق دو راهبرد اصلی یعنی بومی کردن تجهیزات نظامی و تولید تسلیحات راهبردی براساس مقتضیات نوین حاکم بر جنگ ها و تهدیدات جدید موفقیت های افتخارآفرینی را کسب کرده است که بر این اساس آمادگی، کارآمدی و قدرت برتر دکترین صنعت دفاعی را پس از جنگ تحمیلی رقم می زند.

با پیشرفت های صنعت دفاعی ما جهان شاهد این بود که نه تنها تحریم ها اثری بر روند رشد و توسعه این صنعت نداشت بلکه با هر تحریم، عرصه دیگری از تحریم شکنی در صنعت دفاعی میسر شد. تولید موشک های با برد و دقت بالا، تولید و پرتاب ماهواره برها، ساخت ناوهای سطحی و زیر سطحی، پهبادهای با قابلیت برتر و همه و همه در زمانی شکوفا شدند که قطعنامه های تحریم یکی پس از دیگری صادر می شد.

رشد صنعت دفاعی علاوه بر تأمین نیاز نیروهای مسلح و اقتدار دفاعی و شکستن تحریم های ظالمانه، نمونه ای موفق از مدیریت ارزش مدار و ولایی در عرصه صنعت و فناوری و اقتصاد مقاومتی و ایجاد چشم انداز روشن و امید به آینده با روحیه خودباوری و فرهنگ بسیجی است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تلاش های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سایر نیروها در عرصه صنعت دفاعی که از مصادیق قدرت ملی می باشد، قدردانی نموده و حمایت همه جانبه خود را از طراحی، ساخت و تولید سامانه های دفاعی به منظور تجهیز و تقویت بنیه دفاعی کشور اعلام می داریم. امیدواریم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا، با دیده بانی مستمر فناورانه تهدیدات به طور پیشگیرانه در ایجاد و توسعه صنایع دانش بنیان دفاعی با استفاده حداکثری از ظرفیت های علمی، پژوهشی و صنعتی افتخارات خود را تداوم بخشیده و همواره در برتری منطقه ای و رتبه های جهانی موفق باشند.
 
قدردانی 193 نماینده مجلس از رسانه ملی

193 نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز چهارشنبه پارلمان، طی بیانیه‌ای از عملکرد رسانه ملی حمایت کردند.
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یکی از مراکز مهم و راهبردی نظام اسلامی است که همواره در ظل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های ابلاغی معظم له گام برداشته است و وظیفه خطیر خود را در پاسداری از انقلاب اسلامی و دفاع از حقوق مردم و نشر و ترویج ارزش های اسلامی و انقلابی ایفا نموده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت همه جانبه خود را از سازمان صدا و سیما و تلاش های مجدانه رسانه ملی در راستای ایفای رسالت اسلامی و انقلابی خود با تولید و پخش برنامه های ارزشمند در زمینه های معارف دینی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و حضور تمام عیار در جنگ رسانه ای بین المللی و مقابله با رسانه های استکباری در سطح جهانی و اطلاع رسانی به موقع نسبت به موضوعات مهم داخلی و منطقه ای مانند اخبار جنگ نابرابر غزه و حمایت از مقاومت اسلامی در منطقه، راه اندازی شبکه های داخلی و برون مرزی با موضوعات تخصصی و متناسب با سلیقه ها و ذائقه های مخاطبان، تقویت زیرساخت های اساسی رسانه ای به ویژه احداث ماهواره مستقل، گسترش پوشش دیجیتالی در سراسر کشور، سیگنال رسانی زمینی "فیبرنوری" و ایجاد فضای گفتگو و مناظره با موضوعات روز جامعه را اعلام می داریم و یادآور می شویم:

رسانه ملی باید در جهت ارتقا تعامل منطقی با قوای سه گانه گام برداشته و با ایجاد موازنه متعادل بین آنها در چارچوب سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نقش مهم اطلاع رسانی خود عمل نماید.

سازمان صدا و سیما متعلق به کل نظام اسلامی و ملت مسلمان ایران است و همچنانکه تاکنون زبان گویای نظام اسلامی و منعکس کننده خدمات همه ارکان آن از جمله دولت بوده است، ضمن پافشاری بر تداوم این مسیر در انعکاس عملکرد و خدمات قوه مجریه و همه دستگاههای اجرایی، یادآوری این نکته ضروری می نماید که برنامه های این سازمان نباید اختصاص به قوه خاص داشته باشد.

باید فضای گفتگو و نقد منصفانه برنامه های دولت و سایر قوا در رسانه ملی مهیا و فراهم گردد و از روش گفتگوی یکسویه فاصله گرفته و فرصت حضور منتقدان برنامه های دولت در صدا و سیما نیز فراهم گردد.
 
اولویت‌دار شدن طرح ارتقای کیفیت مجلس در بررسی صحن علنی

نمایندگان مجلس با 114 رأی موافق، 30 رأی مخالف و 16 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر با در اولویت قرار گرفتن بررسی طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس در خصوص نحوه بررسی طرح ها و لوایح موافقت کردند.

غلامرضا کاتب در توضیح این طرح با بیان اینکه طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی در مورد نحوه بررسی طرح و لوایح که جهت ارتقاء کیفیت مجلس مطرح شد طی جلسات متناوب با حضور رئیس مجلس و نواب وی در کمیسیون آیین نامه بررسی شد گفت: بسیاری از طرح هایی که در ضمن مورد بررسی قرار می گیرد طرح قانونی جدید نیست بلکه اصلاح قوانین گذشته است.

وی با بیان اینکه وقت نمایندگان در صحن علنی مجلس محدود بوده و رسیدگی به لوایح در صحن با مشقت صورت می گیرد، افزود: اگر این طرح ها در کمیسیون ها از پختگی برخوردار شود دیگر وقت صحن گرفته نشده و طرح ها و لوایح به سرعت رسیدگی می شود.
 
ابراز امیدواری 183 نماینده مجلس نسبت به آزادی سرزمین‌های اشغالی

ضرغام صادقی در نشست علنی امروز چهارشنبه خانه ملت، بیانیه 183 نفر از نمایندگان مجلس در حمایت از پیروزی غزه را قرائت کرد.
 
متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
غزه پیروز شده رژیم صهیونیستی شکست خورده این مهمترین خبر سیاسی امروز جهان اسلام است. 51 روز مقاومت شجاعانه مردم غیور غزه و تقدیم 2135 شهید و 11 هزار مجروح، هزار کودک مجروح و هزاران واحد مسکونی منهدم شده به ثمر نشست و شاهد پیروزی مردم غزه و ملت های مسلمان و آزادی خواهان هستیم.

ما نمایندگان ملت بزرگ ایران اسلامی ضمن درود و احترام به مردم شریف غزه و به خانواده های شهدا، جانبازان و رهبران حماس و جهاد اسلامی مطمئن هستیم با عنایت الهی پیروزی نهایی در راه است و همگی در بیت المقدس ان شاءالله نماز خواهیم گذاشت و سرزمین های اشغالی آزاد و رژیم صهیونیستی به بایگانی تاریخ سپرده خواهد شد. انشاءالله.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها