امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106718
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور که عصر امروز در شهرستان ملارد انجام شد با تبریک فرا رسیدن هفته دولت گفت: امروز ما به همراه رئیس‌جمهور و اعضاء هیأت دولت خدمت مقام معظم رهبری مشرف شدیم و ایشان سخنان بسیار خوبی در این باره داشتند که انشاءالله از طریق شبکه‌های عمومی به اطلاع شما خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی این نیروگاه خورشیدی گفت: امروز در دنیا بحث استفاده از انرژی‌های جایگزین به سرعت در حال رشد است و ما شاهد سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه هستیم.

وی افزود: امروز سهم انرژی‌های نو از تولید انرژی در جهان از 2 درصد به بیش از 6 درصد رسیده است، همچنین میزان استفاده از سوخت‌های فسیلی تا سال 2050 به میزان 20 درصد کاهش خواهد یافت.

شریعتمداری در ادامه با تأکید بر این نکته که هم‌اکنون 98 درصد از انرژی تولیدی کشور با استفاده از سوخت‌های فسیلی است، گفت: خداوند موهبت‌های فراوانی را در خصوص انرژی به کشور ما اعطا کرده است و مجموع ذخایر نفت و گاز در کشور ما به 400 میلیارد بشکه نفت می‌رسد.

وی افزود: با این حال دولت مصمم است تا استفاده از منابع جایگزین را بیشتر کند.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: البته ما می‌دانیم که قوانین محدودکننده در خصوص استفاده از منابع نو بسیار محدود است، اما امیدواریم که با حمایت دولت تدبیر و امید شاهد استفاده بیشتر از انرژی‌های نو باشیم.

وی همچنین بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در تولید انرژی‌های نو تأکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها