امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106724
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، رسول اشتودان پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از صنعتگران صنایع‌دستی استان در سنندج اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، رسول اشتودان پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از صنعتگران صنایع‌دستی استان در سنندج اظهار کرد: استان کردستان به عنوان یکی از غنی‌ترین استان‌ها در بحث فرهنگی و صنایع دستی، موفقیت‌های بسیار خوبی در این حوزه کسب کرده است.

وی صنایع دستی چوبی استان را از بی‌نظیرترین دست‌ساخته‌ها در این حوزه در کل کشور نام برد و گفت: در بحث چوب به دلیل اینکه کردستان خود یکی از قطب و منابع غنی چوبی در کشور است، هنرمندان استان توانسته‌اند در این زمین به خوبی ورود و گام‌های قابل توجه‌ای بردارند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان خاطرنشان کرد: بحث کارهای چوب و نازک‌کاری در این استان از قرن 13 شروع شد و اکنون کردستان جزء استان‌های برتر در سطح کشور است.

وی از وجود 21 رشته بومی صنایع دستی در این استان خبر داد و گفت: 13 رشته ملی نیز در این استان وجود دارد که هنرمندان در این زمینه به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند.

به گفته اشتودان، در مجموع 34 رشته بومی و ملی صنایع دستی در استان وجود دارد.

وی در ادامه از کسب رتبه سوم استان در حوزه صنایع دستی در کشور خبر داد و افزود: در سال گذشته 24 نشان مرغوبیت و 6 نشان یونسکو را در بخش صنایع دستی استان دریافت کرده‌ایم که این توفیق بزرگی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان در پایان ضمن قدردانی از تلاش هنرمندان این عرصه در استان گفت: بدون شک توفیق حاصله در این حوزه در سایه تلاش‌های همه‌ فعالان و هنرمندان به دست آمده است.

در پایان این مراسم نیز از 10 نفر از صنعتگران و هنرمندان بخش صنایع دستی کردستان که نشان مرغوبیت و اصالت ملی صنایع دستی کشور را دریافت کرده بودند، تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/79002/ل10/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها