امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106725
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس رسول دیناروند در سیزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران گفت: منطقی نیست که وضعیت امروز را با 40 سال ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس رسول دیناروند در سیزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران گفت: منطقی نیست که وضعیت امروز را با 40 سال پیش مقایسه کنیم چون قابل قیاس نیست و اختلاف در این زمینه بسیار چشمگیر است.

وی ادامه داد: جامعه داروسازی طی سال‌های گذشته توسعه زیادی در دانشکده‌ها داشته و سالانه هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند.

دیناروند گفت: با این وجود تعداد داروسازان کمتر از 20 هزار نفر است در حالی که در ترکیه این تعداد 2برابر و در مصر 3 برابر است.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: جامعه داروسازی بسیار کوچک است اما در توسعه علمی کشور بیش از وزن خود اثرگذار است و در 18 دانشمند برتر که یک درصد به علوم پزشکی اختصاص دارد 9 نفر داروساز هستند در واقع 50 درصد دانشمندان را داروسازان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: در حوزه صنعت، فرآوری بالای دنیا در کشور امکانپذیر شده و  نانو دارو، بیوتکنولوژی، داروهای صعب‌العلاج و داروهایی که تأییدیه اروپا را در سال 2013 گرفته‌اند اکنون در کشور تولید می‌شوند.

دیناروند در حوزه خدمات دارویی گفت: علیرغم بی‌انصافی و تذکراتی که به ما از سوی رسانه‌ها و مجلس داده می‌شود خدمات شایسته‌ای ارائه می‌شود که باید از آن تقدیر کرد نه اینکه تحت فشار باشند و حقوق حرفه‌ای آنها نادیده گرفته شده و زیر سؤال بروند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: تفاهمات خوبی با سازمان‌های بیمه انجام شده که در تفاهمنامه اخیر و دادن اعتبارات لازم از سوی وزارت بهداشت به بیمه‌هاست. مهمترین شرط این تفاهمنامه مکلف کردن بیمه‌ها برای توزیع اعتبارات ظرف مدت یک هفته است.

وی گفت: سال گذشته کمبودهای جدی دارو، تغییر نرخ ارز و برخی فشارها را تجربه کردیم اما امروز شرایط نسبتاً مناسب شده و کمبودها بسیار محدود و معدود شده است.

دیناروند گفت: در کنترل قیمت دارو نیز کارهایی انجام داده‌ایم تا شاهد تغییرات جهشی نباشیم بدین ترتیب جلوی افزایش دارو را به طور کامل گرفته‌ایم و در 6 ماه آینده کاری می‌کنیم تا فشاری به مردم نیاید اما این طور نخواهد بود که اقتصاد تولید داخل ضربه بخورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار