امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10673
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر بابک دین‌پرست با اعلام این خبر گفت: بر اساس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر بابک دین‌پرست با اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارش‌های آماری دریافت شده از سوی شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانها در سال 91، تعداد ۱۷ هزار و ۴۲۲ نفر از افراد دارای شرایط نگهداری در 17 مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب (موضوع ماده 16 قانون) در سطح کشور پذیرش شدند.
 
وی افزود: این افراد به ترتیب فراوانی در استان‌های تهران، البرز، لرستان، کرمان، خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمانشاه، مازندران، گلستان، مرکزی، فارس، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و همدان پذیرش و نگهداری شدند.
 
معاون کاهش تقاضا ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: بیشترین فراوانی پذیرش در استان تهران با 6814 نفر و کمترین فراوانی در استان همدان با 51 نفر بوده که دلیل آن راه‌اندازی این مرکز در همدان در اسفند سال گذشته است.
 
دین‌پرست ادامه داد: در سال 90 نیز، تعداد ۱۳هزار و ۹۰۳ نفر تحت پوشش مراکز فوق قرار گرفتند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۲۲ نفر در استان تهران و 2181 نفر به ترتیب میزان فراوانی در استان‌های فارس، خراسان‏رضوی، مرکزی، خراسان شمالی، البرز، اصفهان، گلستان، کرمان و آذربایجان غربی پذیرش شدند.
 
وی افزود: بیشترین تعداد پذیرش بعد از استان تهران در استان فارس با 860 نفر و کمترین پذیرش (به دلیل راه‌اندازی مرکز در پایان سال) در استان آذربایجان غربی با 38 نفر بوده است.
 
وی با بیان اینکه مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان هفته گذشته در استان چهار محال و بختیاری افتتاح و راه‌اندازی شد، اظهار کرد: این مرکز یازدهم خرداد در مازندران افتتاح می‌شود و همچنین مرکز فوق در خوزستان در مرحله پایانی احداث و راه‌اندازی است.
 
دین‌پرست گفت: طبق ماده 16 اصلاحیه قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، معتادان به مواد مخدر و روانگردان (در دو ماده 4 و 8 ) فاقد گواهی درمان (موضوع ماده 15) و متجاهر به اعتیاد، با دستور مقام قضایی برای مدت یک تا سه ماه در مراکز دولتی و مجاز درمان و کاهش آسیب نگهداری می‌شوند.
 
وی افزود: تمدید مهلت برای یک دوره سه ماهه دیگر با درخواست مراکز مذکور بلامانع است و با گزارش مراکز مذکور و بنا بر نظر مقام قضایی، چنانچه معتاد آماده تداوم درمان طبق ماده 15 این قانون باشد، تداوم درمان بلامانع است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار