امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106739
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
اصغر شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به عادی بودن روند ترافیک در محورهای استان زنجان اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته به جز ...

اصغر شیرمحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به عادی بودن روند ترافیک در محورهای استان زنجان اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته به جز چند مورد تصادف منجر به جرح مورد دیگری نبوده است.

وی تصادف یک دستگاه پژو در نزدیکی «پاپایی» با یک عابر پیاده و فرار از صحنه تصادف را یکی از تصادفات روز گذشته عنوان و اضافه کرد: یک مورد تصادف موتور سیکلت هم طی 24 ساعت گذشته گزارش شده است که جرحی بوده است.

*وقوع 11 مورد تصادف فوتی

رئیس پلیس راه استان زنجان از وقوع 11 مورد تصادف منجر به فوت در مرداد خبر داد و تصریح کرد: این تصادفات منجر به فوت 11 نفر شده است که بیانگر کاهش 15 درصدی در تعداد تصادفات و 27 درصدی در تعداد مقتولان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.

این مسئول تعداد تصادفات منجر به مصدومیت مرداد ماه سال‌جاری را 135 نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد تصادف منجر به مصدومیت 170 نفر شده است.

شیرمحمدی از وقوع 159 تصادف خسارتی طی مرداد ماه در محورهای استان زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: این تعداد تصادف 27 درصد افزایش را نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته داشته است.

وی مجموع تصادفات مرداد ماه سال‌جاری را 305 فقره عنوان کرد و بیان داشت: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه افزایش 19 درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راه استان زنجان به وقوع 46 مورد تصادف منجر به فوت در محورهای استان از آغاز سال‌جاری اشاره کرد و بیان داشت: این تصادفات 51 فوتی داشته است.

این مسئول مجموع تصادفات جرحی را از آغاز سال‌جاری 576 مورد اعلام و تصریح کرد: این تصادفات 800 مجروح داشته است.

شیرمحمدی ادامه داد: از آغاز سال‌جاری تا کنون 599 فقره تصادف منجر به خسارت هم در محورهای مواصلاتی استان زنجان روی داده است.

وی مجموع تصادفات وقوعی در محورهای استان زنجان را طی پنج ماه گذشته یک هزار و 221 فقره عنوان کرد و افزود: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 2 درصدی را نشان می‌دهد.

*افزایش تردد در محورهای استان زنجان

رئیس پلیس راه استان زنجان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد روند افزایشی تصادفات محورهای استان زنجان تاکید کرد: تردد در جاده‌های استان زنجان روند افزایشی دارد که یکی از دلایل افزایش تصادفات محسوب می‌شود.

این مسئول افزایش تصادفات در محورهای فرعی و روستایی را از دیگر دلایل بالا رفتن تصادفات در سطح استان عنوان کرد.

شیرمحمدی از وقوع 17 درصد از تصادفات طی سال‌جاری در محورهای روستایی استان خبر داد و گفت: 15 درصد از تصادفات هم در جاده‌های فرعی روی داده است.

وی موتورسیکلت را از مهم‌ترین وسایط نقلیه‌ عامل تصادف در محورهای روستایی و فرعی عنوان کرد و افزود: 19 درصد از متوفیان تصادفات جاده‌ای موتورسیکلت هستند.

رئیس پلیس راه استان زنجان به وقوع 27 درصد از تصادفات در راه‌های اصلی استان زنجان اشاره و تاکید کرد: 3 درصد از تصادفات در بزرگراه‌ها و 38 درصد در آزادراه‌ها روی داده است.

انتهای پیام/73004/الف30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار