امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106742
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
قباد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه در زمینه تولید دارو جزو استان‌های برتر است و کیفیت داروهایی که در استان ...

قباد محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه در زمینه تولید دارو جزو استان‌های برتر است و کیفیت داروهایی که در استان تولید می‌شود با مشابه خارجی نیز برابری می‌کند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: کارخانه تولید دارویی که در استان کرمانشاه وجود دارد در زمینه تولید داروهای بیوشیمی دارای رتبه برتر در سطح کشور است.

وی وجود دانشگاه داروسازی در استان کرمانشاه را مزیت بسیار مناسبی برای استان عنوان کرد و افزود: اعضای هیئت علمی این دانشگاه تحقیقات فراوان خوبی را در زمینه تولید علم و فناوری ساخت دارو به کار گرفته‌اند.

محمدی خاطر نشان کرد: در حال حاضر در مرکز رشد دانشگاه داروسازی استان کرمانشاه مراحل تحقیقاتی ساخت چند داروی مهم رو به اتمام است و تا چند سال آینده نیز وارد بازار می‌شوند.

به گفته این مسئول، استان کرمانشاه قطب تولید دارو در منطقه غرب کشور است و جزو استان‌هایی به شمار می‌رود که دانش فنی تولید دارو را در اختیار دارند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: استان کرمانشاه در زمینه توزیع دارو نیز هیچ‌گونه مشکلی ندارد و اکثر شرکت‌های توزیع دارو نیز در استان دارای شعبه هستند.

وی با بیان اینکه استان‌های ایلام و کردستان داروی مورد نیاز خود را از استان کرمانشاه تأمین می‌کنند، ادامه داد: داروهای ساخته شده در استان دارای کیفیت بسیار بالایی هستند.

محمدی در خصوص داروهای مورد نیاز بیماران خاص از جمله هموفیلی و تالاسمی در استان کرمانشاه، گفت: این بیماران برای دریافت دارو با مشکلی مواجه نیستند و سهمیه دارویی آنان که از تهران دریافت می‌شود بلافاصله در اختیار داروخانه بیمارستان محمد کرمانشاهی قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/2700/و20/د1000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار