امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106744
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، علی کریمی بعد از ظهر امروز در نشست کمیته شورای عالی جامعه ایمن که در فرمانداری برگزار شده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از گلپایگان، علی کریمی بعد از ظهر امروز در نشست کمیته شورای عالی جامعه ایمن که در فرمانداری برگزار شده بود، بیان کرد: بیشترین حوادث منجر به فوت در نقاط خارج از شهرستان گلپایگان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه جاده تیکن، شرکت سهامی زراعی، کمربندی کاظم‌آباد و بلوار آیت‌الله محمدی از نقاط غیر ایمن و حادثه‌خیز شهرستان محسوب می‌شود، تصریح کرد: بیشترین آمار تصادفات جاده‌ای در این مکان‌ها روی داده است و امیدواریم با کمک دستگاه‌های ذی‌ربط تدابیر ویژه‌ای برای این نقاط اندیشیده شود و شاهد کاهش مرگ و میر جاده‌ای باشیم.

دبیر کمیته جامعه ایمن شهرستان گلپایگان همچنین به مشکلات جاده تیکن پرداخت و افزود: عرض کم جاده، دو طرفه بودن و سرعت زیاد موجب شده است از ابتدای سال تاکنون چهار مورد تصادف منجر به مرگ در این جاده اتفاق بیفتد.

کریمی همچنین به یکی دیگر از مشکلات جامعه و راهکارهای پیشگیری از خودکشی اشاره کرد و گفت: با همکاری اورژانس، شبکه بهداشت و درمان و مدیریت بیمارستان امام حسین(ع) نشست مشترکی برای پیشگیری از خودکشی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد با همکاری واحد بهداشت روان شبکه بهداشت و درمان و متخصصین روانپزشکی افرادی که در شهرستان اقدام به خودکشی کرده‌اند، مورد تحقیق قرار گیرند و علل خودکشی بررسی شده تا از تکرار آن جلوگیری به عمل آید.

معاون فرمانداری گلپایگان نیز در این نشست اظهار کرد: موضوعات مطرح شده در شورای عالی جامعه ایمن در راستای کاهش حوادثی صورت می‌گیرد که انسان و محیط در آن دخالت دارند و حوادث طبیعی را شامل نمی‌شود.

سعید طاهری با تشکر از پیگیری مسئولان شهرستان و استان برای صدور مجوز اتاق تشریح جسد و کالبد شکافی و پزشکی قانونی، بیان کرد: امیدواریم هرچه سریع‌تر مقدمات کار فراهم شود و دیگر نیازی به مراجعه به مرکز استان نباشد.

وی به ایمن‌سازی قنوات و کانال‌های آب پرداخت و افزود: ایمن‌سازی قنوات اگر در حوزه راه‌ها باشد بر عهده اداره راه و شهرسازی و اگر در حوزه شهری باشد بر عهده شهرداری و اگر در حوزه روستایی باشد بر عهده جهادکشاورزی و امور منابع آب است.

معاون فرمانداری گلپایگان بیان کرد: بررسی نقاط حادثه‌خیز کمربندی آیت‌الله محمدی در شورای ترافیک مطرح می‌شود و امیدواریم با رفع نقاط حادثه‌خیز دیگر شاهد حوادث ناگوار در این منطقه نباشیم.

فرمانده انتظامی گلپایگان نیز در ادامه به لزوم آموزش در خانواده‌ها تاکید کرد و گفت: وقتی اتفاق ناگواری پیش می‌آید تبعات آن گریبان‌گیر خانواده‌ها می‌شود و آسیب‌های جسمی، روحی و اقتصادی زیادی به وجود می‌آید.

محمدعلی یوسلیانی به عواملی مانند راه، وسیله و انسان اشاره کرد و گفت: در 99 درصد حوادث جاده‌ای عامل انسانی دخالت دارد.

وی خواستار آموزش همگانی در سطح جامعه شد و بیان کرد: در صورتی که نهضت آموزش همگانی در جامعه صورت گیرد و این آموزش‌ها عملیاتی شود کمتر شاهد حوادث ترافیکی در جاده‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/63014/ر40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها