امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106755
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند انرژی خورشیدی و افتتاح آزمایشگاه معاونت دریایی سازمان محیط زیست که در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند انرژی خورشیدی و افتتاح آزمایشگاه معاونت دریایی سازمان محیط زیست که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه هم‌اکنون 25 استان کشور تحت پوشش سامانه کنترل کیفیت آب و هوا قرار دارد اظهار داشت: با استفاده از سیستم پایش آنلاین به طور مستمر وضعیت محیط زیست در شاخص‌های مختلف آب و هوا اندازه‌گیری می‌شود و براساس آن سیاست‌گذاری‌های لازم صورت می‌گیرد به طوریکه در برخی مواقع نیازمند انجام واکنش سریع و در برخی موارد برنامه‌ریزی طولانی‌مدت می‌شویم.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: هم‌اکنون پایش در صنایع و واحدهای تولیدی با روش‌های مختلف انجام می‌شود و واحدهای بزرگ موظف هستند خوداظهاری در این باره داشته باشند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر به بسیاری از واحدهای صنعتی و تولیدی به دلیل ایجاد آلودگی‌های متعدد اخطار داده شده است، گفت: اگر واحدهای تولیدی و صنعتی آلودگی تولید کنند بدون شک با آنها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

ابتکار یادآور شد: در حال حاضر به بسیاری از سازمان‌ها و صنایع برای رفع آلودگی‌ها فرصت داده شده است.

رئیس سازمان محیط زیست همچنین متذکر شد: صنایع و واحدهای تولیدی تا پایان امسال فرصت دارند نسبت به تکمیل فرم‌های خود اظهاری درباره میزان خروجی آلایندگی‌ها در صنایع و منابع تولید خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها