امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106756
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند انرژی خورشیدی و همچنین افتتاح آزمایشگاه معاونت دریایی سازمان محیط ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، معصومه ابتکار امروز در مراسم رونمایی از سامانه هوشمند انرژی خورشیدی و همچنین افتتاح آزمایشگاه معاونت دریایی سازمان محیط زیست درباره اتمام مهلت خودروسازان برای تولید خودروهای با استاندارد یورو 4 گفت: از اول شهریورماه تمامی خودروهای تولید داخل با استاندارد یورو 4 تولید می‌شوند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه هم‌اکنون مصوبه دولت درباره تولید خودروهای یورو 4 تحقق یافته است، ادامه داد: خودروهای تولید داخل بعد از گذشت 9 سال تعویق استاندارد یورو 4 را کسب کردند و از این پس خودروهای داخلی براساس استاندارد یورو4 تولید و عرضه می‌شوند.

به گفته معاون رئیس جمهور هم‌اکنون دنیا به سمت تولید خودروهای هیبرید و برقی پیش‌رفته است، وظیفه خودروسازان داخلی نیز تحقق اهداف تعیین شده است.

وی همچنین درباره عرضه بنزین با استاندارد یورو 4 گفت: براساس اندازه‌گیری‌های سازمان محیط زیست، هم‌اکنون به دلیل توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 هوای تهران، کرج و اراک در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بهبود قابل توجهی یافته است به طوریکه تعداد روزهای ناسالم اراک و کرج به ترتیب نصف و به یک سوم رسیده است.

وی با اعلام اینکه مشکل گرد و غبار همچنان وجود دارد، ادامه داد: حذف بنزین پتروشیمی و توزیع بنزین یورو4 در چرخه سوخت موجب بهبود هوا در کلان‌شهرها شده است.

ابتکار درباره بهبود شرایط کیفیت هوا در زمستان امسال گفت: امیدوار هستیم مازوت را به طور کامل از چرخه مصرف نیروگاه‌ها خارج کنیم.

وی ضمن قدردانی از همکاری وزارت نفت، وزارت صنایع، خودروسازان و پالایشگاه‌ها ابراز داشت: در سال‌های گذشته تحرک خاصی در زمینه بهبود شرایط انجام نشد، هم‌اکنون گام‌های موثری برداشته شده است.

رئیس سازمان محیط زیست درباره عدم همکاری ستاد مدیریت بحران در مهار آتش‌سوزی اخیر جنگل‌ها ابراز داشت: در این‌باره شاهد همکاری خوب ستاد مدیریت بحران، سازمان محیط زیست، بسیج و نیروهای مسلح بودیم که لازم است از آنها تشکر کنم.

وی با اعلام اینکه درصدی از آتش‌سوزی جنگل‌ها ناشی از سهل‌انگاری و بی‌توجهی عوامل انسانی است، گفت: استفاده از آتش در جنگل خلاف است و لازم است شهروندان تحت هیچ شرایطی در جنگل‌ها آتش روشن نکنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها