امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106759
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد‌جامعی در سومین اجلاس ملی مجمع مشورتی روسای شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور که عصر امروز در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، احمد مسجد‌جامعی در سومین اجلاس ملی مجمع مشورتی روسای شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور که عصر امروز در سالن کنفرانس وزارت راه و شهرسازی و با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد اظهار داشت: یکی از کارهای مثبت در دولت یازدهم و شورای چهارم باب گفت‌وگو و تعامل با وزرا و معاونین دولت تدبیر و امید است.

وی تصریح کرد: در بیانات مقام معظم رهبری نیز به موضوع آرامش و فضای سلامت تاکید شده است که در دیداری که اعضای شورای شهر با مقام معظم رهبری داشتند ایشان نیز تاکیداتی را بر همکاری دستگاه اجرایی (دولت) و شورا داشتند و از شورا و شهرداری خواستند که این موضوع را پیگیری و اجرایی کنند.

مسجد‌جامعی خاطرنشان کرد: این همکاری و تعامل هزینه‌های تقابل را کاهش داده و زمینه تعامل فهم مسائل شهری و ملی را برای شورا و دولت فراهم ساخته است که از آن جمله می‌توان به سندی که چندی پیش توسط شورای عالی شهرسازی به تصویب رسید، اشاره کرد.

رئیس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها تصریح کرد: سند اشاره شده قرار بود در بهمن‌ماه سال گذشته آماده و به تصویب برسد که بنا به درخواست شورای شهر این موضوع به تعویق افتاد و پس از 6 ماه بررسی کارشناسانه این سند به تصویب رسید.

رئیس شورای شهر تهران افزود: قطعا هزینه‌های تقابل فیمابین دستگاه اجرایی، شهرداری و شورا متوجه شهر و شهروندان خواهد بود ضمن اینکه تعامل و همکاری دولت شورا و شهرداری ثمرات مطلوبی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در دوره‌های گذشته کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون معماری و شهرسازی وجود نداشت گفت: در شورای چهارم و با توجه به منویات مقام معظم رهبری این کمیسیون تشکیل شده است و هم‌اکنون اقدامات خوبی را در کلانشهر تهران انجام داده است.

مسجد‌جامعی ادامه داد: در دومین جلسه ملی مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهر‌ها و مراکز استان‌ها پیشنهاد تشکیل گروه شهرسازی، معماری و عمران داده شد که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

رئیس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در ادامه این جلسه به سند تصویب شده در مجمع تشخیص مصلحت اشاره کرد و گفت: این سند مبنای مهمی دارد و ما می‌توانیم از این سند استفاده مطلوب و مناسبی را انجام دهیم. در واقع این سند می‌تواند مبنای حرکتی ما باشد.

مسجد‌جامعی در ادامه به طرح میدان امام خمینی (توپخانه سابق) اشاره کرد و گفت: کارهای کارشناسی این طرح انجام شده است و طی دو هفته آینده در صحن شورا به تصویب خواهد رسید.

رئیس شورای شهر تهران به تعقیب رویکرد دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی در خصوص تغییر شهرسازی دولت‌محور به مردم محور اشاره کرد و گفت: این یک رویکرد قابل قبول و مطلوب محسوب می‌شود چرا که باید در سطح ملی از تجربیات محلی و علم محلی استفاده کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها