امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106765
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «منامه پست»، تعدادی از فعالان سیاسی و حقوق بشری بحرینی اعلام کردند که با راه‌اندازی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «منامه پست»، تعدادی از فعالان سیاسی و حقوق بشری بحرینی اعلام کردند که با راه‌اندازی کمپینی با زندانیان سیاسی بحرینی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند اعلام همبستگی کرده‌اند.

این کمپین که به کمپین «فریاد معده‌ها» معروف شده از تجاوز‌های رژیم آل خلیفه به حقوق زندانیان سیاسی پرده خواهد برداشت.

یکی از فعالان بحرینی اعلام کرد که این کمپین از روز چهارشنبه (27 آگوست) آغاز خواهد شد و تا زمان تحقق اهداف کمپین ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین از مردم بحرین خواست به این کمپین پیوسته و با شکنجه و سرکوب فعالان سیاسی توسط رژیم آل خلیفه در زندان‌های بحرین مقابله کنند.

این کمپین همچنین خواستار تحقق خواسته‌های حد‌ اقلی زندانیان سیاسی بحرینی که داشتن مراقبت پزشکی و سلامتی مناسب است شده‌ است.

از سال ۲۰۱۱ اعتراضات مردمی اکثریت شیعه بحرین علیه رژیم حاکم آغاز شد، در این اعتراضات ده‌ها شهروند بحرینی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

شمار زیادی از فعالان سیاسی و مذهبی بحرین در زندان‌های آل خلیفه به سر می‌برند که از حد اقل حقوق زندانیان نیز برخوردار نیستند.

عبدالهادی عبدالله حبیل الخواجه فعال حقوق بشر بحرینی رئیس پیشین سازمان حقوق بشر بحرین یکی از شناخته شده ترین زندانیان حقوق بشری بحرینی است که دست به اعتصاب غذا زده است.

در پی وخامت حال وی چند روز پیش ۴ سازمان حقوق بشری بحرین نیز خواستار آزادی خواجه و دیگر زندانیان سیاسی و حقوق بشری شدند.
انتهای پیام/ب 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها