امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106771
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «انصارالله»، هزاران یمنی لحظاتی قبل در اعتراض به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور در میدان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه «انصارالله»، هزاران یمنی لحظاتی قبل در اعتراض به شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور در میدان «الاعتصام» در شهر صنعا و دیگر مناطق این کشور  تظاهرات برگزار کردند.

معترضان ضمن تاکید بر ادامه اعتراضات مسالمت آمیز تا تحقق خواسته‌هایشان، بار دیگر خواستار سرنگونی دولت یمن شدند. یمنی‌ها که از دوشنبه هفته گذشته اعتراضات ضد دولتی خود را آغاز کرده اند، در تظاهرات امروز خود بر مطالبات مشروع خود تاکید کردند.

تظاهرکنندگان یمنی در تظاهرات امروز خود فریاد «به انقلاب خود تا تحقق خواسته‌ها و پیروزی» سر دادند. مردم یمن همچنین «پیروزی مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی» را تبریک گفتند.

احزاب مخالف یمنی روز گذشته طی فراخوانی، مردم این کشور را به شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز روز چهارشنبه فراخواندند. معترضان یمنی از صبح امروز در پاسخ به فراخوان برای شرکت در تظاهرات امروز وارد میدان «الاعتصام» در مسیر فرودگاه در صنعا شدند. مردم یمن تظاهرات خود را از دوشنبه گذشته در اعتراض به اوضاع اقتصادی و اجتماعی آغاز کرده‌اند.

عبدالملک بدرالدین حوثی در بیانیه ای پیروزی مقاومت را که طی هشت روز جنگ با رژیم صهیونیستی محقق شد به ملت فلسطین و گروه های مقاومت فلسطینی تبریک گفت.

در نامه رهبر حوثی‌ها به رئیس جمهوری یمن تاکید شده که مشکلات و رنجهای مردم یمن در پی لغو یارانه سوخت و تداوم فساد در کشور موجب شده تا شمار زیادی از آنها اکنون در استانهای مختلف تظاهرات کنند و خواستار تغییر دولت، لغو تصمیم مربوط به مشتقات نفتی و اجرای بندهای کنفرانس گفت‌وگوهای ملی شوند.

رهبر حوثی‌ها یمن در این بیانیه نوشت: اتخاذ تصمیمات اقتصادی که برای ملت یمن دشواری و مشکلات به همراه دارد نتیجه ناکامی سیاسی در اداره کشور از سوی دولت است که بر اساس سهم‌بندی و تقسیم قدرت نه تنها در پستهای بالای حکومتی که در تمام سرویس‌های اجرایی و هیئت‌های مسئول تشکیل شده، است. این دولت مسئول کامل ناکامی آشکار سیاسی، اقتصادی و امنیتی است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها