امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106772
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع میدانی سوری از تشدید و افزایش درگیری‌ها در جبهه‌های مختلف ریف قنیطره که هم مرز با

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع میدانی سوری از تشدید و افزایش درگیری‌ها در جبهه‌های مختلف ریف قنیطره که هم مرز با مرزهای اشغالی جولان است، خبر داده و در این خصوص توضیح دادند که گروه‌های مسلح نبرد جدیدی تحت عنوان «وعده صادق» را با هدف حمله به نقاط نظامی ارتش سوریه در استان ریف قنیطره آغاز کرده‌اند.

این منابع میدانی تاکید می‌کنند که در جریان درگیری نیروهای ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه‌های تروریستی ارتش آزاد و جبهه النصره و جنبش آزادگان شام و هدف گرفتن مراکز تجمع آنها توسط توپخانه ارتش سوریه در شهرک‌های تل الکروم و جبه و مجدولیا در مرکز ریف قنیطره تعداد زیادی تروریست مسلح کشته و زخمی شدند.

منابع مذکور توضیح دادند:‌ افزون بر آن در محور «گذرگاه مرزی قنیطره» هم مرز با منطقه اشغالی جولان درگیری‌هایی روی داد که به عقب نشینی موقت ارتش سوریه از این گذرگاه منتهی شد.

این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه یک کاروان امدادی وابسته به گروه‌های مسلح حامل تیربارهای سنگین را در مرکز ریف قنیطره که درصدد اعزام به محورهای گذرگاه مرزی و شهرک‌های الرواضی و تل الکروم و جبه و مجولیا بود، را هدف گرفته و منهدم کردند.

این منابع میدانی سوری تاکید کردند: تمام این نبردها با حمایت آشکار و پشتیبانی گسترده رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد و این حمایت‌ها و کمک‌ها فراتر از کمک به مجروحان و ارائه کمک‌های لجستیکی است.

این دومین باری است که گروه‌های مسلح تروریستی کنترل گذرگاه مرزی القنیطره را در دست می‌گیرند. 4 ماه پیش ارتش سوریه پس از 24 ساعت از تصرف این گذرگاه توسط گروه‌های مسلح، بار دیگر کنترل آن را در دست گرفت.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار