امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106795
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد بر اثر انفجار بمب کنار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد بر اثر انفجار بمب کنار جاده‎ای طالبان در شماری از ولایات این کشور 5 سرباز ارتش کشته شدند.

در این اطلاعیه آمده است: در جریان عملیات نیروهای امنیتی حدود 53 حلقه مین نیز به دست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

** افزایش نرخ بیکاری در افغانستان

«معروف قادری»، رئیس اتحادیه کارگران افغانستان در یک نشست خبری از 2 کاندیدای ریاست جمهوری این کشور خواست به بن بست‎های انتخاباتی پایان دهند.

وی افزود: تنش‎های اخیر انتخاباتی روی اقتصاد این کشور تاثیر منفی گذاشته و نرخ بیکاری در این روزها افزایش پیدا کرده است.

قادری گفت: به دلیل جنجال‎های انتخاباتی، صدها شرکت‎ خصوصی تعطیل شده است.

** کشته شدن 45 شبه‎نظامی طالبان در افغانستان

دفتر مطبوعاتی وزارت کشور افغانستان با انتشار اطلاعیه‎‏‎ای اعلام کرد: در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت‎های «ننگرهار»، «نورستان»، «بغلان»، «قندوز»، «فاریاب»، «قندهار»، «میدان وردک»، «لوگر» و «پکتیا» در 24 ساعت گذشته 25 شبه‎نظامی طالبان کشته، 6 نفر زخمی و 2 نفر دیگر دستگیر شدند.

**روند ابطال آراء انتخابات افغانستان از سر گرفته شد

روند بازشماری و ابطال آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بعد از هفت ساعت توقف و بدون حضور ناظران 2 ستاد انتخاباتی «عبدالله عبدالله»‌ و «اشرف غنی احمدزی» آغاز شد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ظاهراً دلیل توقف روند ابطال آرا را فنی اعلام کرده بود اما به گفته منابع خبری عدم حضور ناظران ستادهای انتخاباتی علت اصلی توقف 7 ساعته بوده است.

عدم حضور ناظران ستادهای انتخاباتی عبدالله و اشرف غنی در حالی صورت می‌گیرد که روز گذشته تیم اصلاحات و همگرایی اعلام کرده بود، در صورت عدم توجه به خواسته‌های آنان، بار دیگر روند انتخابات را ترک خواهد کرد.

** ارسال صدها پرونده فساد اداری مقامات افغان به دادگاه

«محمد احرار» مشاور حقوقی اداره مبارزه با فساد اداری افغانستان امروز در یک نشست کارشناسی با عنوان «دولت‌داری خوب» گفت: صدها پرونده فساد اداری مقامات بلند پایه‎ این کشور را مستندسازی و به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده است.

در این نشست که از سوی نهاد خدمات حقوقی زنان افغانستان راه اندازی شده بود، برخی مسئولان دولتی، اعضای پارلمان، اساتید دانشگاه و دانشجویان نیز شرکت کرده بودند.

برگزار کنندگان، هدف از برگزاری این نشست را تقویت جامعه مدنی، ایجاد روحیه نظارت و مبارزه در برابر فساد اداری عنوان کردند.

به گفته آنان، عامل تمام بدبختی افغانستان وجود فساد اداری است و تأکید کردند که با این پدیده باید بگونه‎ای جدی مبارزه شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها