امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106796
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «السیاسه»، دادستانی مصر روز چهارشنبه با متهم کردن «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق این کشور ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه «السیاسه»، دادستانی مصر روز چهارشنبه با متهم کردن «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق این کشور به انتقال «اسناد امنیت ملی» به قطر، دستور بازداشت وی را صادر کرد.
خبرگزاری «منا» وابسته به دولت کنونی مصر مدعی شده است که آقای مرسی طی حکومت یکساله خود، این اطلاعات را از طریق شبکه الجزیره به قطر انتقال داده است.
حکم «بازداشت 15 روزه» رئیس‌جمهور سابق در حالی صادر شده که وی از بیش از یک سال قبل که به دست نظامیان تحت هدایت عبدالفتاح السیسی» از قدرت کنار گذاشته شد، در حبس به سر می‌برد. دستگاه قضایی مصر اتهامات مختلفی از جمله برانگیختن خشونت علیه معترضان، توهین به مقامات قضایی، فرار از زندان و جاسوسی، را علیه آقای مرسی مطرح کرده است.
از زمان کنار رفتن مرسی در جولای 2013، ژنرال سیسی که قدرت را از ابتدا به دست گرفت و اکنون نیز به ریاست‌جمهوری مصر رسیده، سرکوب گسترده‌ای را علیه حامیان رئیس‌جمهور سابق و اخوان‌المسلمین ترتیب داده است. در جریان سرکوب اعتراضات، تاکنون بیش از 1000 نفر کشته و هزاران نفر نیز بازداشت شده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار