امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106806
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ ناصر فیض را می توان یکی از شاعران طنز پرداز موفق نامید. او همیشه در آثارش به مسائل ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ ناصر فیض را می توان یکی از شاعران طنز پرداز موفق نامید. او همیشه در آثارش به مسائل روز اجتماع پرداخت است به همین دلیل خواننده با خواندن اشعار این شاعر حوصله اش سر نمی رود. همه اینها باعث شده است که ناصر فیض از به یکی از محبوب ترین شاعران طنز پرداز تبدیل شود. اختصاص چهاردهمین مراسم «شب شاعر» به ناصر فیض در هفته آتی در سازمان هنری رسانه‌های اوج مجالی فراهم آورد تا به معرفی مختصری از آثار آقای فیض بپردازیم:

املت دسته دار

این طنزی است که به نقل خود شاعر با خواندن آن نمیدانی بخندی یا گریه کنی! اشعار کتاب املت دسته دار حول محور موضوعات اجتماعی و فرهنگی است که با زبان طنز و شیرین از اتفاقات روز انتقاد می کند. این کتاب دغدغه های قابل تامل  فیض در مسائل فرهنگی را نشان می دهد و مشکلات اجتماعی را به شیوه بسیار زیبا بیان کرده است.از مجموع شعر هایی که این کتاب را تشکیل داده اند معروف ترین آن ها را می توان غزل مدرن «در طلب حج» و «همه دنبال آن صدا رفتند» را نام برد.

کتاب املت دسته دار از 58 قطعه طنز به شیوه غزل،رباعی و مثنوی تشکیل شده و به چاپ ششم رسیده است،ناشر این کتاب انتشارات سوره مهر است که با تیراژ 2500 جلد به مبلغ 9900 تومان به بازار عرضه گردید.

نزدیک ته خیار

نویسنده در مقدمه کتاب نوشته است:هدف نهایی طنز،اصلاح کژی ها و ناهنجاری ها است که با تاختن و سخره گرفتن و نیز درشت نمایی آن ها،امکان پذیر است،در کنار ایجاد لبخند و نشاط در مخاطب به دغدغه ها و کدورت ها و روزمرگی ها می پردازد،در این کتاب آقای فیض بیشتر به روزمرگی های اجتماعی توجه دارد و اثر گذاری های ادبیات طنز با انتشار این اثر به  شکل قابل توجهی مشهود شد،نزدیک ته خیار به گونه ای ادامه ی کتاب املت دسته دار است،تعدادی از شعر های محبوب و معروف آقای فیض به نام های کلید(1)،کلید (2) و عوض کردم و عشق یک چیز لطیف است را می توان در این کتاب خواند.

کتاب نزدیک ته خیار متشکل از 208 صفحه که در بردارنده 46 قطعه شعر طنز و 13 قطعه نثر توسط  در انتشارات سوره مهر با تیراژ2500 جلد به چاپ چهارم رسید و با قیمت 8500 تومان به بازار عرضه شد.

فیض بوک

آخرین اثری که از ناصر فیض به چاپ رسیده است کتاب فیض بوک نام دارد. این کتاب شامل موضوعات اجتماعی و فرهنگی و روزمرگی هاست که البته به مسائل سیاسی هم پرداخت شده است اما  تقریبا می توان گفت موضوع اصلی این کتاب مسائل سیاسی است. «فیض بوک» با دیگر کتاب های دیگر فیض تفاوت دارد و با این کار تنوع را در اشعار خود نمایان کرد. از اشعار معروف این کتاب می توان «کارگردان سینما»، «راننده تاکسی»، «شهردار» و «نماینده مجلس» را نام برد.

یکی از ویژگی های اشعار ناصر فیض سادگی و محاورگی است،این اثر تشکیل شده از هفتاد قطعه طنز به سبک ساده کلاسیک است که به همت انتشارات سوره مهر به چاپ رسید،تعداد صفحات این کتاب 200 برگ می باشد و به قیمت 9900 تومان به بازار عرضه شد.

یادداشت:محمد بابایی انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها