امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106811
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حسن رحیم‌پور ازغدی دقایقی پیش در گردهمایی دانشجو معلمان فرهنگی سراسر کشور که در دانشگاه تربیت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حسن رحیم‌پور ازغدی دقایقی پیش در گردهمایی دانشجو معلمان فرهنگی سراسر کشور که در دانشگاه تربیت معلم شهید بهشتی مشهد در حال برگزاری است، اظهار داشت: معلمان قسمتی از مأموریت انبیا را دنبال می‌کنند.

وی افزود: معلمان در ساختن نهادهای اجتماعی آینده نقش موثری دارند لذا باید در تربیت و آموزش معلمان اقدامات موثرتری لحاظ شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بین دانشجویان تربیت معلم با سایر رشته‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد، گفت: در سایر علوم موضوع حقوق و شغل آنها از قبل مشخص است اما شغل معلمی به علت ابعاد گسترده‌ای که دارد نمی‌تواند خود را ثابت قدم در یک زمینه معرفی کند.

رحیم‌پور ازغدی با تاکید بر اینکه ایمان، عشق به تعلیم و تربیت و احساس تکلیف از شاخصه‌های معلمان است، خاطرنشان کرد: معلمی بهترین شغل شناخته شده در دنیاست و معلمان نقش بی‌بدیلی در زمینه فرهنگ دارند.

وی عنوان کرد: وظیفه اصلی یک معلم تعلیم و تربیت است و تلاش آنها در این مسیر سبب می‌شود تا انسان‌های شایسته‌ای برای فردای کشور تحویل جامعه داده شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: معلمان ذخایر اصلی جامعه به شمار می‌روند و اگر جامعه‌ای دچار خشونت و دزدی بود بدانید که قطعا در آن جامعه در زمینه تعلیم و تربیت کم‌کاری انجام شده است.

رحیم‌پور ازغدی بیان کرد: با استفاده از آموزش و پرورش نقشی کلیدی در فرهنگ یک جامعه دارد و اگر از این عامل مهم فرهنگی درست استفاده شود می‌توان درب‌های فرهنگ و تمدن اسلامی را به جامعه بشری باز کرد.

انتهای پیام/70005/صا30/ض1002

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها