امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106820
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد، قهرمان سلیمانی ظهر امروز در نهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی با بیان اینکه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بجنورد، قهرمان سلیمانی ظهر امروز در نهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی با بیان اینکه خراسان شناسنامه ایران اسلامی است اظهار کرد: این مهم با لحاظ وجود مرقد مطهر و منور امام رضا(ع) و نقش خراسان در زبان فارسی اجتناب ناپذیر است.

وی از ایجاد بنیادی تحت عنوان بنیاد سعدی شناسی در ذیل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم خبر داد.

معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: تلاشی‌های این بنیاد برای انجام مأموریت‌های محوله در قالب این سازمان انجام شده و حمایت‌های لازم از این مجموعه انجام می‌شود.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه زبان فارسی تصریح کرد: هر سخنی که می‌خواهیم با جهان بگوییم از ره گذر زبان فارسی است.

سلیمانی بیان داشت: با زبان فارسی می‌توانیم با گوته در آلمان صحبت کرده و ارتباط برقرار کنیم و حتی اگر بخواهیم با احمد آتش از ادبای ترکیه سخن بگویم از دریچه زبان فارسی قابل انجام است و یا با سایر بزرگان کشورها این امر با استفاده از زبان و ادب فارسی امکان‌پذیر است.

به گفته معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این زبان فارسی بوده که دریچه‌ها را بر روی ما باز می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری نهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در بجنورد خاطر نشان کرد: این سازمان هم به نوبه خود در شکل‌گیری این همایش ارزشمند سهیم بوده و خوشحالیم که توانستیم در حد مقدورات در این عرصه مشارکت داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در سالن بصیرت دانشگاه پیام نور خراسان شمالی برپا شده است که بر اساس برنامه این همایش تا جمعه این هفته ادامه داشته و آیین اختتامیه در این روز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/63002/ع40/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها