امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106824
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهاردهمین «شب شاعر» پاسداشت ناصر فیض، به همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج سه‌شنبه 11 ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چهاردهمین «شب شاعر» پاسداشت ناصر فیض، به همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج سه‌شنبه 11 شهریور از ساعت 17 در نخلستان این سازمان برگزار خواهد شد.

ناصر فیض یکی از شعرای طنزپرداز کشور است که در آثارش توجه ویژه‌ای به موضوعات اجتماعی نموده و همین نکته اقبال عمومی به اشعارش را افزایش داده است. «املت دسته‌دار»، «نزدیک ته خیار» و «فیض بوک» عناوین مجموعه اشعار فیض است که از وی منتشر شده و با استقبال بسیار خوبی روبرو بوده است. وی علاوه بر شاعری به نویندگی و ترجمه نیز اشتغال دارد و اشعاری از زبان ترکی استانبولی را نیز به زبان فارسی برگردانده است و این نشان از توانایی فیض بر این زبان دارد.

یکی از ویژگی‌های اشعار ناصر فیض سادگی و محاورگی است، وی معتقد است که هدف نهایی طنز، اصلاح کژی‌ها و ناهنجاری‌ها است که با تاختن و سخره گرفتن و نیز درشت نمایی آن‌ها، امکان پذیر است. طنز در کنار ایجاد لبخند و نشاط در مخاطب به دغدغه‌ها، کدورت‌ها و روزمرگی‌ها می‌پردازد، فیض در اشعارش بیشتر به روزمرگی‌های اجتماعی توجه دارد و اثر گذاری‌های ادبیات طنز در آثار وی به شکل قابل توجهی مشاهده می‌شود.

چهاردهمین «شب شاعر» سازمان هنری رسانه‌ای اوج 11 شهریور در نخلستان این سازمان واقع در خیابان آیتآلله طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر (شمالی)، شماره 98 با حضور جمعی از شعرا و علاقه‌مندان به آثار فیض برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار