امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106858
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‌‏آباد، این نمایشگاه که «ترکمن گورلوشیق- 2014» (ساختمان ترکمن -2014) نام دارد، با قرائت ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‌‏آباد، این نمایشگاه که «ترکمن گورلوشیق- 2014» (ساختمان ترکمن -2014) نام دارد، با قرائت پیام رئیس جمهور ترکمنستان افتتاح شد.

«قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در این پیام تأکید کرد، ترکمنستان به میدان بزرگ ساخت و ساز تبدیل شده‌است و برگزاری این نمایشگاه فرصتی مناسبت برای ارائه توانمندی و معرفی دست‌آوردهای شرکت‌های خارجی و نیز برقراری همکاری‌های بین‌المللی دولت ترکمنستان و بخش خصوصی با شرکت‌های خارجی در امور ساخت و ساز و  عمران می‏‌باشد.

در نمایشگاه بین‏‌المللی صنعت ساختمان و ساخت و ساز ترکمنستان که به مدت 3 روز دایر است، حدود 225 شرکت از 30 کشور دنیا از جمله ایران محصولات و توانمندی‌های خود را در زمینه ساخت و ساز، مصالح ساختمانی، طرح‌های عمرانی، راه‌سازی، تجهیزات، ماشین‏‌آلات و غیره به نمایش گذاشته‌اند.

«مراد آرتیک‏‌اف» معاون رئیس جمهور ترکمنستان در امور انرژی برق و ساختمان از جمله مقامات عالی ‌رتبه دولت ترکمنستان بود که به همراه سفرا و دیپلمات‏‌های خارجی مقیم عشق‏‌آباد، از غرفه‏‌های این نمایشگاه و غرفه‌های ایرانی بازدید کرد.

این مقام عالی‌رتبه دولت ترکمنستان به معاونان خود دستور داد، تمامی پیشنهادات و محصولات شرکت‌ ایرانی حاضر در نمایشگاه مذکور مورد بررسی بیشتر کارشناسی قرار گیرد.

همچنین «حمید رسالتی» مدیر شرکت بین‏‌المللی «همایش سازان پیشگام» که سرپرستی شرکت‌های ایران در همایش ترکمنستان را بر عهده دارد، در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در عشق‌آباد، گفت: بیش از 15 شرکت ایرانی نمایشگاه بین‏‌المللی صنعت ساختمان و ساخت و ساز ترکمنستان حضور دارند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب از غرفه‏‌های ایرانی در این نمایشگاه، افزود: این نمایشگاه فرصتی خوب برای صاحبان صنایع و صادر کنندگان کالا و محصولات و نیز خدمات فنی و مهندسی کشورمان می‏‌باشد زیرا بازار ترکمنستان از ظرفیت بالقوه زیادی برخوردار است که از آن باید در راستای توسعه و گسترش همکاری‏های اقتصادی و تجاری میان ایران و ترکمنستان بهره‏‌مند شد.انتهای پیام/ز

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها