امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10688
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۵۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از بی‌بی‌سی، محققان آمریکایی در تحقیقات جدید خود دریافتند که برخی از داروهای محافظت از قلب خطر دیابت نوع دوم را ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از بی‌بی‌سی، محققان آمریکایی در تحقیقات جدید خود دریافتند که برخی از داروهای محافظت از قلب خطر دیابت نوع دوم را افزایش می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تحقیقات 1.5 میلیون نفری در مجله پزشکی انگلیس پیشنهاد داد که استاتین‌های قوی می‌توانند در مقایسه با داروهای ضعیف‌تر خطر دیابت نوع دوم را تا 22 درصد افزایش دهند.

آتورواستاتین به یکی از موارد اضافی دیابت برای هر 160 بیمار تحت درمان مرتبط بوده است.

کارشناسان گفتند: که مزایای استاتین‌ها از خطرات آنها مهمتر است.

استاتین‌ها گروهی از داروهای تجویز شده رایج هستند که سطح کلسترول بد را در خون کاهش می‌دهند که این مسئله کاهش حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

تمام داروها با عوارض جانبی می‌آیند، اما گروهی از محققان در تورنتو گفتند: جنجال‌ها بر سر خطر ابتلا به دیابت با استاتین‌های مختلف وجود داشته است.

محققان پرونده‌های پزشکی از 1.5 میلیون نفر بالای66 سال را بررسی کردند و شیوع دیابت بین مردمی که از استاتین‌های مختلف مصرف کرده بودند، مقایسه کردند.

محققان گفتند: ما دریافتیم که بیماران تحت درمان با آتورواستاتین، روزوواستاتین، یا سیمواستاتین در مقایسه با کسانی که تحت درمیان با پراواستاتین  بودند بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت بوده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها