امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106883
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 145
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابل، علیرضا تابش شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح‌ هادی روستای نوشیروان‌کلا و بازدید از کارخانه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بابل، علیرضا تابش شامگاه چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح‌ هادی روستای نوشیروان‌کلا و بازدید از کارخانه فرآورده‌های بتنی شهرک لاله‌آباد بابل اظهار داشت: در بعد مسکن روستایی اقدامات بسیار خوبی در مازندران انجام شده و شاخص‌ها به نسبت کل کشور قابل توجه است لذا با توجه به جمعیت زیاد روستاهای مازندران باید به این بخش توجه جدی شود.

وی افزود: ‌‌جمعیت روستایی کل کشور حدود 30 درصد بوده ولی جمعیت روستایی مازندران بالای 45 درصد است که می‌طلبد اعتبارات بیشتری به روستاهای مازندران اختصاص یابد و در اولویت بودجه‌ای دولت قرار گیرد. 

تابش با اشاره به اینکه حدود 650 روستای مازندران فاقد اجرای طرح هادی هستند، بیان داشت: در مازندران تعریف روستا و شهر معنا ندارد چون روستاها در بسیاری از موارد از شهرها جلوترند و با توجه به اینکه حدود 650 روستا فاقد اجرای طرح هادی هستند، باید اعتبار ویژه‌ای از سوی دولت برای آنان تهیه و تصویب شود.

این مسئول افزود: گرچه انسان در مازندران احساس شادی و خرمی دارد و این امتیاز خاصی است که هم مردم مازندران و هم مسافران کشور از آن بهره می‌برند اما این سبزینگی و لطافت در معرض تهدید جدی است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان داشت: اینکه انسان با دستان خود سبب تخریب طبیعت شود ظلم بزرگ به تمام نسل‌هاست، استان‌های دیگر میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند تا فضایی دلپذیر چون مازندران داشته باشند.

وی تصریح کرد: امروزه با وجود سیستم اینترنتی روستاها قادر خواهند بود چشم‌انداز و ظرفیت‌های موجود خود را در سایت درج کرده و از این طریق مسافر جذب کنند و منبع درآمد مردم روستا شود.

تابش به افزایش درختکاری تاکید کرد و گفت: مناظر طبیعی در روستاها و شهرها در حال کم شدن است و باید با درختکاری زیاد، فضای شهر و روستا دوباره به وضعیت گذشته برگردد.

این مسئول با اشاره به اینکه بیش از 340 هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت با همکاری بنیاد مسکن در مرحله تحویل و ساخت قرار دارد، افزود: تاکنون بیش از 250 هزار واحد مسکونی به متقاضیان این واحدهای مسکونی تحویل داده شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در سراسر کشور یک میلیون و 500 هزار واحد مسکن روستایی، بهسازی و نوسازی شده است، گفت: 300 هزار واحد هم در مناطق سانحه‌دیده بازسازی شده است.

تابش با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر در حال افتتاح است، یادآور شد: از سال گذشته تاکنون بیش از دو هزار و 500 واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر مازندران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است

وی تصریح کرد: بیش از 250 هزار واحد مسکن مهر را در کشور تحویل متقاضیان داده‌ایم و تا پایان سال 50 هزار واحد دیگر هم به متقاضیان واگذار می‌شود.

انتهای پیام/86009/غ40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار