امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106892
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «راشاتودی»، طبق نظرسنجی جدید مشترک مرکز پیو و روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، روابط بین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «راشاتودی»، طبق نظرسنجی جدید مشترک مرکز پیو و روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی، روابط بین سیاهپوستان و سفیدپوستان آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» بدتر شده است.

بر اساس این گزارش، از سال 2007 تا 2009، شمار سیاهپوستانی که به موسسه نظرسنجی پیو اعلام کردند که رابطه آنها با سفیدپوست‌های آمریکایی بسیار خوب یا تقریباً خوب است، با افزایش 7 درصدی به 76 درصد رسید.

در نظرسنجی جدید گرچه 64 درصد از پاسخ‌دهندگان سیاهپوست اعلام کردند که دید مثبتی به روابط نژادی با سفیدپوستان دارند اما این دید آنها از زمانیکه اوباما در سال 2009، رئیس‌جمهور آمریکا شده است، با کاهش روبرو بوده است.

بر اساس این نظرسنجی، تعداد سفیدپوستانی که در بین سال 2007 تا 2009 بر این باور بودند که روابط بین سفیدپوستان و سیاهپوستان خیلی خوب یا تقریباً خوب است، بیشتر از بازه زمانی 2009 تا 2014 می‌باشد که اوباما بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا شده است.

این نظرسنجی نشان داد که 70 درصد از شرکت‌کنندگان سیاهپوست در این نظرسنجی اعلام کردند که نیروهای اجرای قانون در آمریکا عملکرد ضعیفی در بازخواست از افسران پلیسی که رفتار نامناسبی دارند، از خود نشان داده است و درصد مشابهی از آنها بر این باور بودند که افسران پلیس آمریکا رفتار خوبی با گروههای قومی و نژادی ندارند.

طبق این گزارش، تنها 25 درصد از سفیدپوستان اعلام کردند که پلیس عملکرد خوبی در برخورد با گروههای قومی و نژادی ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها