امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106894
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 173
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی لاریجانی امروز در مراسم بهره‌برداری از نیروگاه CHP و 17 پروژه مخابراتی دیگر که در دانشگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی لاریجانی امروز در مراسم بهره‌برداری از نیروگاه CHP و 17 پروژه مخابراتی دیگر که در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد، ضمن تبریک میلاد کریمه اهل‌بیت (ع) و گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: مردم قم از اینکه در حریم کریمه اهل‌بیت (س) زندگی می‌کنند بر خود می‌بالند.
وی با اشاره به شرایط کنونی و قرار گرفتن در تحریم‌ها بیان کرد: در کشور ما نیروهای متخصص و کارآمدی وجود دارد که در زمان تحریم می‌توانند به شایستگی خط تولید را اداره کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تحریم‌ها نه تنها ایران اسلامی را به زانو در نیاورد بلکه، شرایط را برای افزایش توانمندی تولیدات داخلی با استفاده از کارشناسان و مهندسان داخلی بیش از پیش فراهم کرد.
وی، سیاست‌های رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: در کشور ما از چندی پیش سیاست استفاده از توانمندی‌های داخلی با نیروهای متخصص و کارآمد داخلی اجرایی شد که با فرمان رهبری مبنی بر کاربردی کردن اقتصاد مقاومتی، این سیاست بیش‌ازپیش برجسته شد.
لاریجانی اضافه کرد: اگر ایران بخواهد از توانمندی‌های داخلی خود بهره ببرد، نیروهای انسانی خوبی در ایران تربیت شده‌اند که در شرایط کنونی زمینه رشد آنها بیش‌ از پیش فراهم شده است.
وی با اشاره به تجربه استفاده از توانمندی‌های داخلی در صدا و سیما گفت: سال‌ها پیش تأسیسات رادیو و تلویزیون از خارج کشور خریداری می‌شد و مشکل تحریم هم وجود نداشت که در آن زمان از مهندسان خواستیم به طرف استفاده از توانمندی‌های داخلی حرکت کنیم و با وجود نگرانی‌هایی که وجود داشت این ریسک انجام شد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با حمایتی که از مهندسان داخلی صورت گرفت خرید تجهیزات از خارج کشور کم شد و به شرکت‌های داخلی امکان سرمایه‌گذاری دادیم که پس از مدتی در نهایت شگفتی، بسیاری از محصولات مورد نیاز فرستنده‌ها به تولید رسید و توانستیم فرستنده پرقدرت قم – تهران را با تکیه‌ بر توانمندی‌های داخلی بهره‌برداری کنیم.
وی تصریح کرد: ساخت فرستنده قم – تهران با استفاده از توانمندی‌های داخلی؛ نشان از استعدادهای بالقوه ایران در زمینهٔ الکترونیک است و باید اکنون که در شرایط بسیار دشوار تحریم‌ها قرار داریم بیش‌ از پیش به‌ طرف استفاده از تولیدات و توانمندی‌های داخلی حرکت کنیم.
لاریجانی با تأکید بر اینکه باید شرکت‌های داخلی حمایت شوند گفت: اگر تسهیلات مناسبی به آنها داده شود می‌توانیم بر تولیدات و توانمندی‌های داخلی تکیه کنیم.
وی با تقدیر از عوامل اجرایی و سرمایه‌گذار نیروگاه برق CHP در قم بیان کرد: این نیروگاه خدمات تولید و استفاده از حرارت برای تولید آب مقطر را به مردم ارائه می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران به دلیل قرار گرفتن در منطقه خشک نیازمند تولید آب است و برای تولید آب باید از امکانات نیروگاه‌ها بهره برد.
وی با اشاره به استان‌های مرکزی ایران که مشکل بی‌آبی، موجب رنج آن‌ها شده است گفت: استان‌های قم، سمنان و فارس ازجمله استان‌هایی به شمار می روند که از بی‌آبی در رنج هستند و باید در این زمینه سرمایه‌گذاری شود.
لاریجانی خدمات ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: پیش‌ از این، خدماتی که از سوی این ستاد به مردم صورت می‌گرفت حمایت از نیازمندان بود ولی اکنون با حفظ کرامت انسانی نسبت به سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال اقدام کرده است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید همه کمک کنند تا محرومیت‌های استان قم برطرف شود و آبادانی صورت بگیرد تا شاهد رشد در این شهر باشیم.
انتهای پیام/78005

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها