امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106904
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز، دولت آمریکا در حال حاضر حدود 300 شهروند آمریکایی که در کنار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن‌تایمز، دولت آمریکا در حال حاضر حدود 300 شهروند آمریکایی که در کنار گروه تروریستی «داعش» در سوریه و عراق مبارزه می‌کنند را تحت تعقیب قرار داده است زیرا نگران است که این افراد برای انجام اقدامات تخریبی به آمریکا بازگردند.

یکی از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به واشنگتن‌تایمز گفت: ما می‌دانیم که چند صد نفر از دارندگان گذرنامه آمریکا با داعش در سوریه و عراق همکاری دارند.

این مقام آمریکایی تأیید کرد که تعداد شهروندان آمریکایی که خود را به داعش اختصاص داده‌اند، بیش از یکصد نفری است که پیشتر تخمین زده می‌شد.

وی ادامه داد: سخت است که بخواهیم بگوییم که آیا آنها در سوریه هستند یا به سمت عراق حرکت کرده‌اند.

مقامات آمریکایی نگران هستند که این شهروندان آمریکایی به کشور خود بازگردند و از مهارت‌های تروریستی تازه به دست آورده‌اشان در آمریکا استفاده کنند.

در هفته‌های اخیر نیز تهدیدات رسانه‌های اجتماعی، حضور حامیان داعش در آمریکا را اثبات کرده است. داعش به تازگی تصویری را از پرچم خود در مقابل کاخ سفید را با این پیام توییت کرد: ما هم‌اکنون در کشور شما هستیم. ما در شهرهای شما هستیم. ما در خیابانهای شما هستیم. شما در همه جا هدف ما هستید.

چندی پیش گروه تکفیری داعش، ویدئویی را منتشر کرد که در آن یکی از اعضای داعش که ظاهراً انگلیسی بوده است، سر «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی را می‌برد.

به دنبال این تحولات اخیر و حملات گسترده داعش، مقامات آمریکایی از احتمال حمله هوایی آمریکا به مواضع داعش در عراق و سوریه خبر داده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار