امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106908
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد: درگیری‌ها میان ارتش اوکراین و طرفداران ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد: درگیری‌ها میان ارتش اوکراین و طرفداران روسیه در شرق اوکراین از نیمه آوریل تاکنون دستکم دو هزار و 220 کشته از میان نظامیان و غیرنظامیان برجا گذاشته که یکهزار و 200 نفر از آنها‌ تنها طی یکماه گذشته کشته‌اند.

طبق این گزارش، در فاصله زمانی یکماهه میان 16 ژوئیه تا 17 آگوست گذشته، دستکم یکهزار و 200 نفر در اوکراین کشته‌ و 3 هزار و 250 نفر مجروح شده‌اند یعنی به طور میانگین روزانه 36 نفر کشته و 98 نفر مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، از آغاز بحران اوکراین، این پنجمین گزارشی است که از سوی هیأت نظارت مستقل کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل منتشر می‌شود.

این گزارش که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری فرانسه قرار گرفته، هفته آینده از سوی شورای امنیت سازمان ملل مورد مطالعه و بررسی قرار خواهد گرفت.

بنابر اعلام کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل، آمار قربانیان این درگیری‌ها در مقایسه با آخرین گزارشی که حدود یکماه پیش منتشر شده بود، تقریبا دوبرابر شده است.

بر اساس این گزارش، آمار فوق غیرنظامیان، نیروهای دولتی و گروه‌های طرفدار روسیه را شامل می‌شود و 298 قربانی سانحه سقوط هواپیمای خطوط هوایی مالزی در آن لحاظ نشده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها