امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106916
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی «الاخبار»، همزمان با اوج گرفتن جریان محاکمه مأموران شرکت بلک واتر به اتهام قتل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی «الاخبار»، همزمان با اوج گرفتن جریان محاکمه مأموران شرکت بلک واتر به اتهام قتل 14 غیرنظامی عراقی، یک دادستان آمریکایی روز گذشته اعلام کرد: کشتار غیرنظامیان عراقی توسط نیروهای شرکت بلک واتر اقدامی جنایتکارانه بوده است.

وی افزود: این 14 غیرنظامی که توسط مأموران امنیتی بلک واتر کشته شدند، به هیچ عنوان تهدید به حساب نمی آمدند.

بنا بر این گزارش، 4 نفر از نیروهای امنیتی شرکت بلک واتر در تاریخ 16 سپتامبر سال 2007 میلادی در حال حافظت از یک مقر دیپلماتیک آمریکایی بودند ناگهان به سمت افراد غیرمسلح که در میان آنان کودکان و زنان نیز بودند، شلیک کردند.

تیراندازی این افراد به سمت این گروه غیرنظامی در نهایت به کشته شدن 14 نفر و زخمی شدن 18 تن دیگر انجامید.

همین حادثه نیز باعث شد که میزان انزجار و نفرت مردم عراق از آمریکایی ها بیش از پیش گردد.

«آنتونی آسانسیون» دادستان داده فدرال آمریکا که مسئول بررسی این پرونده بود در پایان دادگاه حدود دو ماه و نیمه این افراد اعلام کرد: هیچ دلیلی برای هدف قرار دادن تعدادی افراد بیگناه که در حال فرار کردن بودند تا زندگی خود را نجات دهند وجود نداشته است. اقدام این مأموران بلک واتر اقدامی جنایتکارانه بوده است.

دادستان این دادگاه در پایان جلسه پس از یک سخنرانی به شدت تأثیرگذار در محکوم کردن اقدام جنایتکارانه این افراد، تصاویری از چهره این 14 غیرنظامی کشته شده و 18 نفر زخمی شده نشان داد و پس از آن تصمیم گیری درباره مجرمان را به هیئت منصفه دادگاه سپرد. قرار است هیئت منصفه امروز پنج شنبه جلسه تصمیم گیری خود را برگزار کند.

در حال حاضر یکی از این 4 مأمور بلک واتر به قتل یک غیرنظامی متهم است و در صورت محکوم شناخته شدن، محکومیت وی حبس ابد خواهد بود. اما 3 نفر دیگر به قتل عمد 13 قربانی دیگر این حادثه متهم هستند.

تنها دلیلی که از سوی وکلای این 4 نفر برای رفع اتهامات آنها مطرح شده، این است که امنیت آمریکا پس از حادثه یازده سپتامبر به شدت تهدید می شده است.

شرکت بلک واتر که به عنوان یک شرکت پیمانکار امنیتی با نیروهای آمریکایی همکاری می کرد در سال 2009 پس از باطل شدن مجوز فعالیتش توسط دولت عراق، با عنوان شرکت «Xe» فعالیت می کرد و در سال 2011 نیز نام خود را به «Academi» تغییر داد.
انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها