امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106930
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) در نشست توجیهی سفرا و روسای نمایندگی های مقیم تهران، آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با 1+5 را تشریح کرد.

عراقچی با بیان ویژگی توافقات برنامه اقدام مشترک ژنو، بر جدیت کشورمان جهت حصول نتایج عملی و مثبت در مذاکرات جاری هسته ای تاکید کرد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، با تعیین کننده خواندن سه عنصر جدیت در مذاکرات، حسن نیت طرف های مذاکره کننده و معقول و منطقی بودن انتظارات طرفین در مذاکرات، هر گونه حصول به نتیجه ملموس در مذاکرات را منوط به رعایت سه اصل فوق الذکر دانست.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با جدیت و حسن نیت کامل، و نیز ایده های منطقی و راهگشا وارد مذاکرات شده و اطمینان دارد چنانچه طرف مقابل نیز با جدیت و حسن نیت مذاکرات را ادامه داده و در پی زیاده خواهی نباشد، حصول توافق تا تاریخ ٢٤ نوامبر کاملا عملی است.

معاون وزیر امور خارجه، ضمن تاکید بر اهمیت مذاکرات دوجانبه در کنار مذاکرات چند جانبه با 1+5، به تغییر نوع نگاه بین المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته و در نتیجه رویکرد سیاست خارجی دولت یازدهم و از جمله جدیت در مذاکرات، علی رغم فضاسازی های گذشته بین المللی، اکنون جامعه بین الملل تصویری روشن و واقعی از اهداف صلح طلبانه جمهوری اسلامی ایران داشته و پروژه معرفی ایران به عنوان تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی شکست خورده است.

عراقچی در پایان ابراز امیدواری کرد که مذاکرات تا ٢٤ نوامبر سال جاری به نتیجه رسیده و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران متناسب با میزان حسن نیت طرف مقابل در مذاکرات، رفتار خواهد کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها