امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106931
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، الیاس نادران چهارشنبه شب در گردهمایی خبرنگاران فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در سالن همایش‌های

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، الیاس نادران چهارشنبه شب در گردهمایی خبرنگاران فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در سالن همایش‌های دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم برگزار شد با اشاره به هفته دولت اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی شهید رجایی این است که زجرکشیده انقلاب بود و از جمله افرادی محسوب نمی‌شد که بین راه سوار قطار انقلاب شده بودند. شهید رجایی از جمله افرادی بود که نقشی اساسی در پیروزی انقلاب داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر ویژگی‌های شهید رجایی خاطرنشان کرد: با اینکه او در میان افرادی منحرف از نظر اعتقادی و سیاسی و در یک سلول در زمان شاه زندانی بود ولی به هیچ کدام از آن گرایشات فکری انحرافی دچار نشد و خط اصیل اسلام ناب محمدی (ص) را حفظ کرد.

* شهید رجایی هیچگاه دچار اعوجاج فکری نشد

وی ادامه داد: پایداری وی بر این اعتقادات و اینکه به اعوجاج فکری در پیش و پس از انقلاب دچار نشد از دیگر ویژگی‌های شهید رجایی به شمار می‌رود.

نادران با بیان اینکه شهید رجایی خود را در کوران جریانات تند اوایل انقلاب به خوبی حفظ کرد، گفت: از خصوصیات اخلاقی او هم می‌تواند به حلیم بودن در مقابل مخالفان و منحرفان اشاره کرد؛ در مقابل جریانی انحرافی، تند و سازمان‌یافته از خارج کشور که بنی صدر در رأس آنها قرار داشت چنانچه با حلم و تدبیر عمل نمی‌شد، توفیقات کنونی حاصل نشده بود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهید رجایی تنها به تکلیف خویش می‌اندیشید و همان را انجام می‌داد؛ او راضی به تقدیر الهی بود و همین رویه را در طول زندگی خویش ادامه داد.

وی با اشاره به وقایع سال 88 گفت: رهبری بارها فرمودند: افراد در جریانات موجود مرزبندی خود را با دشمنان این مملکت مشخص کنند، زیرا اختلافات موجود رشد سیاسی کشور را در پی دارد؛ اما به شرط اینکه مرزبندی با دشمنان مشخص باشد نه اینکه دعواها به خارج از کشور کشیده شود.

*سقوط کسانی که از درگیری نظام اسلامی و سلطه به دنبال نفع شخصی هستند

نادران با بیان اینکه یکی از دوستان در وزارت خارجه در جریان مذاکرات هسته‌ای به ما گفت نگرانی شما از چیست، خاطرنشان کرد: عقیده ما این است که مقدر شده مرزهای درگیری ما با نظام سلطه و باطل در این میدان مشخص باشد و کسانی که فرمانده این میدان هستند اگر تابع باشند و به منویات و رهنمودها با توان و عقل خویش عمل کنند مأجور هستند، حتی اگر توفیق نیابند اما اگر کسی در مخیله‌اش این مقوله وجود داشته باشد که درگیری میان نظام سلطه و نظام اسلامی وجود دارد و چه چیزی نصیب خودش می‌شود، ابتدای سقوطش خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که شهید رجایی در مجلس شورای اسلامی و به عنوان نخست‌وزیر سخن می‌گفت و دفاع می‌کرد، گفت من فرزند انقلاب و برادر رئیس جمهورم و به این ترتیب تمام مرزبندی‌ها را مشخص کرد؛ کسانی که به دنبال جدایی انقلاب و روحانیت و مسائلی از این دست بودند به این ترتیب از او ناامید شدند.

*ماجرای انتقاد شهید رجایی از رفیق‌دوست

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای تشکیل سپاه که شهید رجایی هنوز نخست‌وزیر بود، اعتبارات و ردیف بودجه و ... در قالب اعتبارات نخست‌وزیری صورت می‌گرفت؛ آقای رفیق‌دوست تعریف می‌کرد ابتدای ماه طبق روال هر سال از همکاران خواستم چک مورد نیاز را از رجایی اخذ کنند و او هم گفته بود رفیق‌دوست را نمی‌شناسم و طی تماسی که با هم داشتند، شهید رجایی عنوان کرد امام خمینی (ره) فرموده است فلان شخص فرمانده معارضین یک کشور باید از کشور خارج شود، ولی شما در اجرای این فرمان تعلل کرده‌اید، بنابراین تا این فرمان را اجرا نکنید مبلغی در اختیارتان قرار نمی‌گیرد؛ رجایی تابع محض ولایت بود و برای خود شخصیت مستقلی در مقابل رهبری نظام قائل نمی‌شد.

نادران ادامه داد: همین خصوصیات سبب شده است رجایی در اذهان مردم ایران باقی بماند و همگان به دوره مدیریت ایشان غبطه می‌خورند؛ برای اداره کشور در شرایط کنونی هم نیازمند چنین مدیرانی هستیم که خود را برای خداوند خالص کنند و از پیرایه‌ها به دور باشند.

وی در ادامه به نامگذاری سال‌جاری به نام فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: بخشی از مشکلات اقتصادی ما مربوط به تحریم‌های خارجی و بعضی هم مرتبط با سوءمدیریت‌هایی که در داخل ممکن است وجود داشته ایجاد شده‌اند و امروز مشکلاتی را در معیشت مردم و نیز در در توسعه اقتصادی کشور شاهد هستیم که انتظار داریم با عبور از رکود موجود به حل مشکلات و ایجاد اشتغال برسیم که این مهم بسیاری از دیگر معضلات را رفع خواهد کرد.

* دولت به دغدغه های فرهنگی و اقتصادی توجه کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبری فرموده‌اند توجه به مسائل اقتصادی نباید مانع از توجه مسئولان به حوزه فرهنگ بشود؛ چندین سال است ایشان به ابعاد مختلف اقتصاد در مسائل اجتماعی توجه دارند زیرا در جنگی تمام عیار از این نظر هستیم و مسئولان باید وظایف خود را انجام دهند ولی امسال ویژگی دیگری دارد و آن هم اینکه باید همسنگ با مباحث اقتصادی به مسائل فرهنگی هم رسیدگی شود و این از تیزبینی ایشان است و اینکه ممکن است مرزهای درگیری ما با نظام سلطه در جبهه فرهنگی مانند عرصه اقتصادی باشد و امکان آسیب وجود دارد.

وی افزود: رفتارهایی که مسئولان به ویژه در آموزش و پرورش، وزارت علوم و ارشاد نشان داده و همچنان انجام می‌دهند، نشان‌دهنده دلیل تیزبینی رهبری در ابتدای سال‌جاری است.

نادران با بیان اینکه لازم است دولت در حوزه اقتصاد و فرهنگ، دغدغه‌های رهبر و ملت و دلسوزان نظام اسلامی را جدی بگیرد، گفت: با حسن نظر نسبت به این مقوله باید تلاش در راستای طی کردن مسیر درست صورت بگیرد.

انتهای پیام/78004/ی40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها