امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106938
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز در جمع روحانیان و نخبگان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز در جمع روحانیان و نخبگان کرمان اظهار داشت: در حال حاضر هیچ بن‌بستی در کشور نداریم، بن‌بست در نفس و قدرت‌طلبی است، ما باید در چارچوب قوانین و احترام به قانون کار کنیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها بیان داشت: طی یک سال گذشته هیچ مشکل امنیتی و سیاسی در دانشگاه‌ها نداشتیم، در این مدت رسانه‌ها و روزنامه‌های ما بیشتر شدند و موردی از تعطیلی آنها هم نبوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی و توسعه‌ای دچار عقب‌افتادگی تاریخی قبل از انقلاب هستیم، خاطرنشان کرد: یکی از این موارد اصلاحات ارضی است که نتیجه آن ورود نفت به اقتصاد کشور شد.

رحمانی‌فضلی افزود: بعد از انقلاب اسلامی زیرساخت‌ها به همه نقاط کشور فرستاده شده و خدمات را نیز در مناطق اجرا کردیم، اما آن چه اکنون باید ما را نجات دهد، سرمایه‌گذاری است که اتفاق نیفتاده است.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های مناطق می‌تواند ما را نجات دهد، باید بر روی روش‌ها کار کنیم و با فعال کردن ظرفیت‌ها توازن و تعادل را به کشور برگردانیم.

وزیر کشور با تاکید بر حضور بخش خصوصی و استفاده از سرمایه‌گذاری‌ها گفت: سال قبل 22 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی توزیع کردیم که تنها در کرمانشاه 20 هزار میلیارد تومان برای 7 هزار و 500 پروژه نیاز است.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: شرکت‌های توسعه‌ای بزرگ، بانک‌ها، سرمایه‌گذاران خارجی همه ظرفیت‌هایی هستند و باید از آنها بهره ببریم.

وی بیان داشت: سهیم کردن مردم در سود و نتیجه نهایی فعالیت اقتصادی، حمایت مردم، علما، دانشگاهیان و تفکر مدیران ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: شرایط خوبی در کشور است و دنیا دچار تحرک و تحولی شده که باید از آن به نفع خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امنیت، وحدت، ولایت، مدیریت و مردم می‌توانند این امر را محقق کنند.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود در جمع روحانیان و نخبگان استان کرمان اظهار داشت: در سفرهای متعددی که به استان‌ها داریم، رشد، بالندگی و مطالبه همه مناطق برای رسیدن به اوج پیشرفت و توسعه کاملا مشهود است.

رحمانی‌فضلی افزود: فرهنگ مطالبه‌گری و خواستن را باید تقویت کنیم، اما باید مسیر، ابزار و اقدامات را نیز به مردم نشان دهیم.

وی افزود: ملت منفعل و بدون هدف و انگیزه کارایی ندارد، امام خمینی(ره) نیز در مردم مطالبه بزرگ به وجود آورد و این مسیر موجب شد که بعد از 36 سال ایران به عنوان پدیده‌ای مطرح باشد که همه به دنبال شناخت آن هستند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: دولت‌ها و زورمداران امیدشان این بود که با اقدامات انجام داده طی سال‌های طولانی در انتخابات 92 کار ایران ساخته است، اما مردم باشکوه‌تر آمدند و حماسه سیاسی خلق کردند.

رحمانی‌فضلی گفت: سال‌ها به ملت‌های دنیا اعلام کردند که ایران تروریست، ضدحقوق بشر و صلح، متجاوز و کمک‌کننده قاچاق بین‌المللی است، اما در عمل می‌بینند که این ملت چگونه 36 سال تداوم داشته است.

وی بیان داشت: اکنون نیز می‌گویند ملت ایران به پیچیده‌ترین تکنولوژی‌ و مراتب علمی دست یافته است و صلاحیت آن را ندارد.

رحمانی‌فضلی افزود: بعد از فروپاشی شوروی همه تحلیل مجامع جهانی بر این بود که دنیا یکدست و یکپارچه شده و با حاکمیت ارزش‌های لیبرالی به سمت آرامش مدنظر غرب می‌رویم.

وی خاطرنشان کرد: اما حکومت دینی چنان تحولی در منطقه و دنیا ایجاد کرد که یک مرکز برای قدرت بین‌المللی شد.

وزیر کشور عنوان کرد: ما هر چه می‌خواهیم باید زیر سایه حکومت اسلامی و دینی داشته باشیم که قطعات این پازل فرهنگ، اقتصاد، سیاست و امنیت است.

انتهای پیام/80017/ب40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها