امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10694
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۴
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان،  اهالی فرهنگ و هنر (کارگردانان و بازیگران) تلاش می‌کنند تا فیلم‌های ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کشورمان،  اهالی فرهنگ و هنر (کارگردانان و بازیگران) تلاش می‌کنند تا فیلم‌های تبلیغاتی کاندیداهای منتخب خود را برای مخاطبان عمومی خود بسازند.

اما آنچه که در این باره کمتر به آن پرداخته شده است «موسیقی» این فیلم‌ها است. موسیقی که در برخی از مواقع اثبات کرده است تاثیرش از فیلم‌های انتخاباتی هم بیشتر است. به این بهانه گفت‌وگویی با چند تن از آهنگسازان مطرح کشور انجام داده‌ایم تا دلایل کم رنگ بودن موسیقی در فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری را بررسی کنیم.

** میرزمانی: برای ساخت ترانه‌های انتخابات ریاست جمهوری به آهنگسازان مراجعه‌ نمی‌شود

«سید محمد میرزمانی» آهنگساز و مدیر سابق دفتر موسیقی ارشاد در این زمینه معتقد است: برای ساخت آهنگ‌ها و ترانه‌های انتخاباتی ریاست جمهوری به آهنگسازان مراجعه‌ نمی‌شود و به همین دلیل در ساخت موسیقی تبلیغاتی حضور ندارند و بیشتر این کاندیداها به ساخت و تهیه فیلم علاقمند هستند.

وی با اشاره به اینکه موسیقی در اینگونه تبلیغات می‌تواند دارای تاثیر باشد، افزود: تا کنون برای ساخت اینگونه ریتم‌ها و آهنگ‌های تبلیغاتی به من پیشنهادی داده نشده است و اگر به این هنرمندان در این خصوص صحبت شود هستند افرادی که آثار خوبی تولید کنند.

** گلریز:  اساتید ما اینگونه توصیه کرده‌اند که در عالم هنر سعی کنیم برای ایران و مردم بخوانیم

«محمد گلریز» خواننده در این خصوص معتقد است: اساتید ما اینگونه توصیه کرده‌اند که در عالم هنر سعی کنیم برای ایران و مردم بخوانیم و سعی کنیم همه در این موضوع دخالت داشته باشند من فکر می‌کنم این درست باشد.

این خواننده پیشکسوت موسیقی یادآور شد: ترانه ویژه انتخابات ریاست جمهوری نخوانده‌ام اما چند اثر من همانند «یاران خورشید» و «بسیارتر از ستارگان» با موضوع انتخابات و وطن همراه است.

** ساکت: من هنر را برای هنر و انسانیت می‌خواهم و موسیقی مناسبتی نمی‌سازم

«کیوان ساکت» آهنگساز در این باره می‌گوید: موزیسین‌ها کمتر از جانب دولت‌ها مورد توجه قرار می‌گیرند و این بی‌مهری‌ها باعث شده است تا هیچ علاقه‌ای برای ورود به این موضوع نداشته باشند.

وی افزود: من هنر را برای هنر و انسانیت می‌خواهم  و موسیقی مناسبتی نمی‌سازم. اگر بخواهیم اینگونه اثری بسازیم به همان زمان خاص معطوف می‌شود و در آینده کاربردی ندارد.

این آهنگساز تصریح کرد: دوست دارم اثری تولید کنم که مخصوص زمان و مکان خاصی نباشد و در همه عصرها ماندگار شود.

**فرهت: برای تولید آثار موسیقی انتخاباتی به هنرمند مراجعه نمی‌شود

«شاهین فرهت» از دیگر آهنگسازان پیشکسوت کشورمان معتقد است: اگر آهنگسازان در ساخت ترانه‌های تبلیغاتی ریاست جمهوری مشارکت ندارند و وارد این عرصه نمی‌شوند شاید به آن‌ها مراجعه‌ای صورت نگرفته است.

وی افزود: اینکه گفته می‌شود برخی از کارگردان‌ها هم فیلم انتخاباتی می‌سازند را نشنیده‌ام که حال به فکر ساخت موسیقی آن باشیم.

** اخشابی: فضای هنری خیلی نباید عمیقا مرتبط با سیاست باشد

«مجید اخشابی» در پاسخ به این سوال گفت: به نظر من فضای هنری خیلی نباید عمیقا مرتبط با سیاست باشد.

وی افزود: ما باید یک کمی آرام‌تر حرکت کنیم تا از این فرایند عبور کنیم و با آرامش و  تامل کارهای هنری خوبی ارایه دهیم. البته به نظر من هنر خیلی با سیاست آمیخته نشود بهتر است.

انتهای پیام/ ا

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها