امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106941
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه امنیتی و دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش جمهوری اسلامی

به گزارش گروه امنیتی و دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم رئیس سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه افسری امام‌علی (ع) با تبریک هفته دولت به دولتمردان و گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: دشمنان تصور می‌کردند بعد از رحلت امام‌خمینی (رضوان‌الله) کار انقلاب نیز تمام خواهد شد از این رو برنامه‌ریزی‌های فراوانی را برای آن روز انجام داده بودند، اما انتخاب سریع و دقیق رهبر فرزانه انقلاب توسط خبرگان رهبری این دسیسه و توطئه آنان را نیز با ناامیدی و شکست مواجه ساخت.
وی در ادامه با بیان اینکه دشمنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احساس کردند غافلگیر شده‌اند، افزود: از این رو آنان همواره علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست به توطئه‌های گوناگونی می‌زدند که برنامه‌ریزی جهت آغاز جنگ تحمیلی و ترور شخصیت‌هایی همچون رهبر انقلاب، شهید بهشتی، رجایی و باهنر از جمله آنان بود.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم، ایجاد فتنه‌های سال‌های 78 و 88 را نیز از جمله توطئه‌های دیگر دشمنان برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح کرد: دشمنان بعد از تمام این اتفاق‌ها متوجه شدند دیگر برخورد سخت با ایران اسلامی بی‌فایده است و آنان به نتیجه دلخواه خود نخواهند رسید بنابراین جنگ فرهنگی و نرم را در دستور کار خود قرار دادند.
وی در ادامه به اهداف، مؤلفه‌ها و بسترشناسی جنگ نرم پرداخت و در این باره خاطرنشان کرد: هدف از جنگ نرم، بی‌اعتقاد کردن نسل نو و جوان جامعه به دین و اصول انقلابی و حذف تفکر فعالی است که غرب را به هراس انداخته و قلمرو قدرت آنان را تهدید می‌کند.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم ادامه داد: تضعیف پایه‌های فرهنگی انقلاب، منحرف کردن جوانان مؤمن از پایبندی به باورهای دینی، دور کردن ذهن مردم از اسلام، ناامید کردن جامعه از مبارزه علیه نظام سلطه و جایگزین کردن فرهنگ بیگانه به جای فرهنگ خودی از جمله اهداف دشمنان در جنگ نرم است که حجت‌الاسلام آل‌هاشم به آنان اشاره کرد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه باورهای سیاسی و دینی ما با ابزارهای فرهنگی دشمنان هدف‌گیری شده است، افزود: خاموش کردن روحیه جهادی، از بین بردن عقاید و پایه‌های فرهنگی مردم، تغییر باورهای سیاسی-دینی و عادت‌های حسنه ملت از جمله اهداف دیگر دشمنان در جنگ نرم است.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم سپس به ویژگی‌های جنگ نرم اشاره کرد و گفت: از ویژگی‌های جنگ نرم این است که بسیار غافلگیرکننده، سازماندهی شده، بی‌سر و صدا، غیر محسوس و اقدامی برنامه‌ریزی شده است که به کمک روش‌های بسیار هنرمندانه به اجرا گذاشته می‌شود و در این راه نیز از ابزارهای قانونگرایی مانند حقوق‌بشر و طرفداری از مردم بهره می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: ماهواره، کتاب، رادیو و تلویزیون و سایت‌های اینترنتی از جمله ابزارهایی هستند که دشمنان در جنگ نرم برای رسیدن به اهدافشان از آنان استفاده می‌کنند.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، مؤثرترین سلاح بین‌المللی تبلیغات را سلاح ارتباطات رسانه‌ای عنوان و تصریح کرد: این سلاح به مراتب از بمب اتم هم خطرناک‌تر است چرا که قدرت اثرگذاری بسیار بالایی به واسطه چینش بسیار دقیق کلمات دارد.
در پایان این مراسم که با حضور امیر سرتیپ دوم فولادی، فرمانده دانشگاه افسری امام‌علی (ع) و حجت‌الاسلام وفا رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی برگزار شد، دارالقرآن این دانشگاه نیز افتتاح شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها