امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106947
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان یزد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: وقتی سخن از شهید رجایی و دولت او به میان می‌آید، در ذهن انسان دولتی متعهد، انقلابی و خدمتگزار، متدین، معتقد به خدا، دولتی ولایتمدار و متکی به خود متبادر می‌شود.

وی عنوان کرد: دولت شهید رجایی دولتی بود که با اتکا به خداوند متعال و کوچک شمردن همه قدرت‌های دنیوی در مقابل قدرت پروردگار به راه خود ادامه داد.

معاون اول قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نیز در مسیر خدمت‌رسانی به مردم گام برمی‌دارد، عنوان کرد: قوه قضائیه با تمام وجود دولت را در رسیدن به اهداف مقدس و خدمت‌رسانی به مردم کمک خواهد کرد.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه ارزش هر چیز بستگی به کاربرد آن در مسیر تعالی انسان دارد، هدف از خلقت را رسیدن انسان به کمال واقعی دانست و افزود: خداوند همه چیز را در اختیار بشر خلق کرد برای اینکه بشر خداگونه شود زیرا ظرفیت بشر به حدی است که می‌تواند به اعلاء علیین برسد و همه چیز فراهم شده تا این ظرفیت پر شود یعنی یک انسان خاکی به یک انسان متعالی و خداگونه تبدیل شود.

وی با اشاره به جایگاه قوه قضائیه در رسیدن جامعه و انسان‌ها به تکامل بیان کرد: اگر قوه قضائیه بتواند طبق نظر اسلام عمل کند و قوانین را بر اساس نص صریح اسلام جامه عمل بپوشاند، کمک بزرگی به اسلام و تعالی انسان کرده است.

معاون اول قوه قضائیه اظهار امیدواری کرد: قوه قضائیه، قوه‌ای مقتدر، سریع‌العمل و باید در خدمت اسلام و مردم باشد و مردم مظلوم این قوه را ملجأ و پناهگاه خود بدانند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: مردم باید ببینند که قوه قضائیه‌ای دارند که ظالمان از آن در هراس هستند و مظلومان به آن امیدوار و اگر اینگونه باشد، می‌توانیم بگوییم قوه قضائیه در جایگاه خود قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: شرایط باید به نحوی باشد که ظالم هرگاه می‌خواهد خطا کند، یادش بیاید که قوه قضائیه‌ای هست که دیر یا زود به سراغ او خواهد رفت و بداند که ظلم او برایش هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری خواهد داشت و همانجا ظلم خود را رها کند.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: مظلوم نیز باید بداند هر جا به او ظلم شد، قوه قضائیه وارد عمل می‌شود و با نیروهای کاردان و دلسوز، حق او را از ظالم باز خواهد ستاند.

وی تصریح کرد: قوه قضائیه باید در چشم مردم اینگونه باشد و همگان احساس کنند بی‌طرفی محض در آنجا حاکم است و تنها چیزی که بر آن حاکم است، اجرای موازین اسلامی و قوانین است و پارتی و ارتباطات در آن هیچ جایگاهی ندارد.

معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: اگر فضای فعلی حاکم بر قوه قضائیه اینگونه باشد باید به همکارانمان تبریک بگوییم در غیر این صورت باید تلاش کنیم تا قوه قضائیه در نظام اسلامی، منطبق با اسلام و قوانین اسلام باشد.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور رئیس کل جدید دادگستری در استان یزد بیان کرد: تعامل و مشورت با مسئولان استان، قضات و همکاران دستگاه قضایی باید مدنظر رئیس کل جدید دادگستری استان یزد باشد زیرا معتقدیم هیچ منافاتی بین استقلال دستگاه قضا با مشورت وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به آمار پرونده‌های قضایی بیان کرد: این افتخار نیست که بگوییم چند پرونده و چند زندانی داریم بلکه افتخار، پیشگیری از وقوع جرم است و تا می‌توانیم باید در این زمینه اهتمام کنیم.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: البته با مجرمان برخورد قاطعانه می‌کنیم و در صورت نیاز آنها را زندانی نیز خواهیم کرد اما ملاک عمل باید پیشگیری باشد.

وی بر برخورد عالمانه و قاطعانه با هر چیزی که امنیت استان یزد را مختل می‌کند تاکید کرد و افزود: مدیران دستگاه قضا نباید در اتاق‌های خود بنشینند و منتظر گزارش‌ها باشند بلکه باید خود به میان مردم رفته و اجازه ندهند پرونده‌های آنها طولانی شود.

در این مراسم از تلاش‌های 9 ساله غلامحسین حیدری تجلیل و محمدرضا حبیبی به عنوان رئیس کل دادگستری استان یزد تجلیل شد.

حبیبی پیش از این دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان بوده است.
انتهای پیام/2464/ر40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها