امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106950
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در همایش همگرایی اصولگرایان استان یزد با اشاره به مسئولیت‌های اصولگرایان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در همایش همگرایی اصولگرایان استان یزد با اشاره به مسئولیت‌های اصولگرایان اظهار داشت: لازم است یک بار دیگر به بازخوانی مسئولیت‌های اصولگرایان بپردازیم و برخی وظایف و رسالت‌ها را مرور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اصطلاح اصولگرایی مفهوم جدیدی بود که توسط مقام معظم رهبری وارد حوزه ادبیات سیاسی ما شد که آثار بسیاری به دنبال داشت و با تفکرات آلوده به تفکرات غربی مقابله می‌کرد.

تقوی ادامه داد: اصولگرایی در واقع همچون سایر اصطلاحاتی که از طرف مقام معظم رهبری وارد ادبیات سیاسی ما شد، دارای بار معنایی بود همانگونه که ناتوی فرهنگی، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و ... نیز معنادار و تعیین‌کننده بودند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه نتوانسته‌ایم همراه با رهبری حرکت کنیم، تصریح کرد: این ضعف بزرگ ماست و باید به آن اقرار کنیم.

وی افزود: در حالی که فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما یک سرمایه‌ گران‌بها به شمار می‌رود، از آن عقب مانده‌ایم و نتوانسته‌ایم خود را با ایشان، آنگونه که انتظار می‌رفت همراه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اصولگرایی به عنوان یک جریان سیاسی گسترده به سرعت توانست جای خود را در جامعه و در دنیای سیاست باز کند، خاطرنشان کرد: از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی از نیروهای متعهد بر محور اصولگرایی جمع شده و جریانی عظیم و بزرگ و اثرگذار را خلق کرده‌اند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه اصولگرایان از جناح‌های قدرتمند سیاسی به شمار می‌روند، تاکید کرد: در انتخابات‌های مختلف ریاست جمهوری و حتی در انتخابات مجلس و شوراهای شهر، اصولگرایان توانسته‌اند قدرت اصولگرایی را به اثبات برسانند.

وی تصریح کرد: اصولگرایی اندیشه‌ای است که بر محور ارزش‌ها و اندیشه‌های الهی و دینی حرکت می‌کند و هر کس این اعتقاد را با محور قرار دادن ولایت فقیه دارد، از دیدگاه ما اصولگراست.

وی همچنین با مرور هشت سال دوره اصولگرایی در کشور و عوامل موفقیت این تفکر سیاسی عنوان کرد: برخی عوامل سبب شد تا اصولگرایان به طور مقطعی کنار زده شوند.

وی تصریح کرد: البته اصولگرایی و کارهای ارزشمندی که توسط این جریان انجام شد، با استناد به آمار و ارقام قابل دفاع است اما واقعیت این است که برخی سیاه‌نمایی‌ها علیه جریان اصولگرایی شکل گرفت.

تقوی تاکید کرد: اکنون نیروهای مومن نباید افسرده و گوشه‌گیر باشند زیرا چنین روحیه‌ای با روحیه اصولگرایی تناسب ندارد و اینگونه نیست که یک شکست مثلا در یک انتخابات، باعث به هم خوردن همه چیز شود بلکه باید محکم بایستیم و برای آینده برنامه‌ریزی کنیم و از تجربیات خوب و بد گذشته درس بگیریم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران خاطرنشان کرد: جریان اصولگرایی به جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم متصل است و به هیچ کجای دیگر وابستگی ندارد و همگان نیز باید بدانند که جریان اصولگرایی با هیچ جریان دیگری ارتباط نگرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عده‌ای گمان می‌کنند تاریخ مصرف اصولگرایی تمام شده یا اصولگرایان اکنون آمده‌اند که با دولت مخالفت کنند، تصریح کرد: ما مقلد رهبری هستیم و رهبری نیز فرموده‌اند که از دولت حمایت کنیم پس ما چنین می‌کنیم و به توصیه‌های مقام معظم رهبری به عنوان یک اصل عمل می‌کنیم.

وی تاکید کرد: اصل اصولگرایی، حمایت از امام و رهبری است و ما همواره بر اساس این اصل حرکت کرده‌ایم و به نتایج خوبی نیز رسیده‌ایم.
انتهای پیام/2464/ج40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها