امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106964
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، حجت‌الاسلام

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد و در جمع کارگروه‌های علمی اساتید بسیج اظهار کرد: باید قدمی برای جوانان برداشته شود و رابطه تنگاتنگی اساتید با جوان‌ها در دانشگاه‌ها داشته باشند.

وی افزود: آیت‌الله ستوده یک روز سرکلاس درس دیر حاضر شدند که از شاگردانشان عذرخواهی کردند و گفتند که همسرشان به رحمت خدا رفته است ولی به دلیل اینکه نباید کلاس درس تعطیل شود در کلاس حاضر شدم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: درحال حاضر دانش‌آموزان مقطع راهنمایی از دانش‌آموزان مقطع دبیرستان بیشتر به نماز علاقه دارند و همین وضع در دانشگاه‌ها هم وجود دارد.

قرائتی در ارتباط با وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: پوشش دختران در دانشگاه باید مناسب باشد و باید نسبت به این مسئله حساس بود.

وی با بیان اینکه روحانیون مساجد را فراموش نکنند، افزود: روحانیون ما به دلیل اینکه در دانشگاه تدریس می‌کنند نباید کار اصلی خودشان که تبلیغ دین است را فراموش کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: امروز قرآن برای دختر چه دارد؟ دختر در قرآن، اولی‌الالباب است ولی در جامعه مطرح می‌شود که دختر ناقص‌العقل است.

وی با اشاره به تفسیر آیه "ؤ بالوالدین احسانا" تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که با مردم با عدل و احسان رفتار کنید ولی نسبت به رفتار با پدر و مادر می‌فرماید فقط با احسان رفتار کنید؛ آیه بالوالدین احسانا 19 نکته علمی دارد.

انتهای پیام/70005/الف/ض1002

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار