امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106965
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، سردار یحیی عقیلی صبح امروز در جلسه مشترک مسئولان برگزاری کنگره شهدای روحانی کشور و مسئولان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، سردار یحیی عقیلی صبح امروز در جلسه مشترک مسئولان برگزاری کنگره شهدای روحانی کشور و مسئولان استانی و اعضای ستاد مرکزی استان که در دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان برگزار شد، اظهار کرد: نقش روحانیت باید در سه حوزه دفاع مقدس، انقلاب و روحانیان مؤثر در انقلاب تبیین شود.

وی با اشاره به فعالیت کنگره شهدای روحانی کشور ویژه ستادهای برگزاری افزود: در اکثر استان‌ها، دفاتر کنگره شهدای روحانی با مسئولیت مسئولان نمایندگی ولی فقیه دایر شده است.

جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی کشور کار برای کنگره شهدا را افتخار دانست و گفت: باید همگی کمک کنیم تا پیام شهدا برای نسل امروز و نسل‏های بعدی تبیین شود.

عقیلی عنوان کرد: چهار هزار و 800 شهید روحانی در کشور و 20 هزار روحانی رزمنده نیز در دوران دفاع مقدس شناسایی شده‌‏اند که در قالب تبلیغی و رزمی تبلیغی در جبهه فعالیت داشته‏‌اند.

جانشین ستاد کنگره شهدای روحانی کشور با اشاره به اینکه استان اصفهان با تقدیم 600 شهید روحانی رتبه نخست را در کشور داراست، خاطرنشان کرد: استان سمنان با 101 شهید روحانی در کشور رتبه پنجم را داراست که از این تعداد، چهار شهید از گرمسار، 20 شهید از سمنان، 24 شهید از دامغان و 53 شهید از شاهرود بوده است.

عقیلی با بیان اینکه نسبت شهدای روحانی با دیگر اقشار باید تهیه شود، گفت: بخش تولیدات فرهنگی برای شهدای روحانی در کنگره بسیار مهم است که باید ظرفیت و آمادگی داشته باشیم تا از نظر محتوایی گروه‌‏های تولیدی را حمایت کنیم.

وی با تأکید بر اینکه جاودانه ماندن آثار فاخر نیازمند برنامه‌ریزی است، اظهار کرد: باید از ظرفیت حلقه‏‌های صالحین و اقشار بسیج در راستای تبیین نقش روحانیان در بحث انگیزش برای دفاع مقدس و جمع‌آوری کمک‏‌های مردمی برای اعزام به جبهه‌ها، پیام‏‌رسانی و تبلیغ کنگره شهدا استفاده شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان نیز گفت: شهدای روحانی از جایگاه ویژه‏‌ای برخوردارند و طلبه‏‌هایی که در جبهه حضور داشتند، از مرز تفکر رزمندگان دفاع کردند.

حجت‌‏الاسلام والمسلمین محمود شکری افزود: در استان سمنان، برگزاری کنگره شهدای روحانی با کنگره سه هزار شهید استان مصادف شده است که باید از این فرصت استفاده شود.

وی عنوان کرد: کمک و همکاری کنگره سه هزار شهید، حفظ آثار سپاه و بسیج و دیگر نهادها می‏‌تواند بر کیفیت کار اضافه کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: ضرورت دارد در کنگره سه هزار شهید استان در خصوص شهدای روحانی نیز برنامه‌‏های مؤثری انجام شود.

شکری بیان کرد: اگر تحلیل محتوای وصیت‏نامه‏‌های شهدای روحانی انجام شود، روح حاکم بر وصیت‏نامه آنها مشخص می‏‌شود و خیلی مناسب است.

انتهای پیام/74007/ب30/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها