امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106974
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، قباد افشار صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز به‌کار یگان ویژه شناسایی و جلوگیری از تغییر ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرستان ساری، قباد افشار صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز به‌کار یگان ویژه شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی و باغات مازندران در ساری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مازندران از استان‌های مهم تولید کشاورزی است که در معرض تخریب اراضی کشاورزی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بخش وسیعی از اراضی کوهستانی مازندران به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز و استفاده نادرست تخریب شد که ایجاد این یگان برای جلوگیری و شناسایی اراضی کشاورزی مازندران است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: فعالیت کار یگان جلوگیری از تخریب اراضی کشور از سال گذشته به صورت پایلوت در 15 شهر کشور اجرایی شد و امسال قرار است این طرح در 130 شهر کشور اجرا شود.

این مسئول ادامه داد: تلاش داریم که یگان حفاظت از اراضی کشاورزی را در همه شهرهای کشور فعال کنیم.

افشار با اشاره به تغییر کاربری بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی طی 18 سال گذشته در کشور گفت: بخشی از اراضی کشاورزی در توسعه شهرها از بین رفت و توسعه شهرها نیز تهدیدی جدی برای اراضی کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: سالانه 6 هزار هکتار از اراضی در کشور تغییر کاربری می‌دهد که ادامه این روند برای تولید محصولات کشاورزی خطرناک است.

این مسئول بیان داشت: از زمان راه‌اندازی گشت ویژه شناسایی و پیشگیری و جلوگیری از تخریب اراضی در کشور با کاهش 25 تا 30 درصدی میزان تغییر اراضی مواجه بودیم.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: با هماهنگی انجام شده با مسئولان قضایی و انتظامی تلاش داریم که میزان تغییر کاربری زمین در کشور به 50 درصد در سال کاهش پیدا کند.

وی افزود: برای اجرای مناسب این طرح همه الزامات قانونی دیده شد و دولت نیز حدود 400 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفت و براساس برنامه به دنبال جذب منابع بیشتر هستیم.

افشار گفت: مازندران در اجرای این طرح ویژه دیده شد به همین دلیل رقم 20 میلیارد ریال به مازندران اختصاص داده شد.

وی در پایان گفت: جلوگیری از تغییر کاربری اراضی هشت استان برای ما بسیار مهم است و استان‌های گیلان و گلستان نیز در اجرای این طرح حائز اهمیت هستند و برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی در حاشیه شهرها نیز اقدامات مناسبی در برنامه کار قرار دارد.

انتهای پیام/86004/ح40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار