امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106976
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید حمیدرضا طیبی ظهر امروز در حاشیه افتتاح مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی‌های غذایی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، سید حمیدرضا طیبی ظهر امروز در حاشیه افتتاح مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی‌های غذایی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر تنها 20 تا 25 درصد از منابع مالی جهاد دانشگاهی توسط دولت تامین می‌شود.، اظهار کرد: در همین راستا مابقی اعتبارات این مجموعه را سعی می‌کنیم در قالب قراردادهای حرفه‌ای تامین کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی کشور به سطحی از آمادگی رسیده که کارهای پژوهشی خود را در قالب قراردادهای تحقیقاتی به سرانجام برساند.

رئیس جهاد دانشگاهی همچنین با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای است که دولت‌های ما همیشه در فشارهای سیاسی به سر می برند، گفت: همین موضوع سبب ایجاد مشکلاتی در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه تحقیقات و پژوهش می‌شود که باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: به هیچ وجه مشکلی در زمینه رقابت با محصولات خارجی نداریم اما از دولت تدبیر و امید نیز تقاضای حمایت بیشتری از این حوزه داریم.

طیبی با تاکید بر این که تمام فعالیت‌های پژوهشی واحدهای جهاد دانشگاهی کشور جنبه کاربردی دارد، عنوان کرد: با این حال به دلیل خریدهای خارجی، توجه چندانی به توانمندی‌های داخلی کشور نمی‌شود که این نگاه باید اصلاح شود.

وی متذکر شد: با این حال وظیفه ما نیز به عنوان یک سازمان تحقیقاتی، رقابت سالم به نسبت کیفیت و زمان ساخت محصولات است.

رئیس جهاد دانشگاهی امکانات موجود این نهاد را مناسب ارزیابی کرد و گفت: هم‌اکنون نیازمند حمایت هدفمند دولت از پژوهشگران عرصه‌های مختلف هستیم.

وی به طرح نقشه جامع کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس پیشنهادی که به شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین شورای طرح جامع کشور داشتیم خواستار ماموریت دادن به جهاد دانشگاهی برای انجام کارهای بسیار بزرگ در ایران اسلامی شده‌ایم.

طیبی همچنین به جریان افتتاح مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی‌های غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی چنین مجموعه‌هایی می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد علمی پژوهشگران دانشگاهی کشور داشته باشد.

گفتنی است؛ مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی‌های غذایی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با حضور جمعی از مسئولان محلی و کشوری ظهر امروز در دانشگاه فردوسی مشهد به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/70005/ح30/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها