امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106979
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اسلامشهر، معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش امید و آرامش در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اسلامشهر، معصومه ابتکار ظهر امروز در همایش امید و آرامش در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت توجه به محیط زیست و افزایش شاخص کیفیت مدیریت شهری است و برای رفع معضلات زیست محیطی باید همه آحاد مردم و مسئولان وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

ابتکار افزود: ما روزی 16 کیلو هوا تنفس می‌کنیم که اگر این هوا آلوده باشد آلودگی تنفس می‌کنیم که هزینه‌های زیادی را به جامعه ما وارد می‌کند و همه ما در آن دخیل هستیم؛ همه کسانی که از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند و یا فعالیت‌های صنعتی دارند و آب و هوا را آلوده می‌کنند در این امر شریک هستند.

وی با تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر اظهار داشت: دختران عزیز در جامعه اسلامی با آینده‌ای بسیار روشنی همراه با آرامش و امید باید باشند و برای اینکه ما بتوانیم چنین رشد سالمی را برای جامعه فراهم کنیم باید سیاست‌گذاری کنیم و این مطلب بسیار مهم است و برنامه‌ریزی ویژه‌ای را می‌طلبد.

ابتکار بیان داشت: زندگی و تلاش و مجاهدات و آثاری که امروز از حضرت معصومه(س) وجود دارد در جهت تایید و حمایت از ولایت و برادر ایشان حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) بوده که زندگی و تلاش‌ها و رفتار ایشان الگوی خوبی برای بانوان و حتی آقایان است.

معاون رئیس ‌جمهور تصریح کرد: برای اینکه جامعه بالنده و پویا داشته باشیم باید تلاش کنیم که جامعه‌ای آرام و شاداب ایجاد کنیم چراکه آرامش می‌تواند پایه رشد و توسعه پایدار باشد و دولت تدبیر و امید دستاوردهای زیادی را به دلیل ایجاد آرامش در جامعه با نگاه اجتماعی و اینکه صداها شنیده شود داشته و آرامش را بین مردم و دستگاه‌های دولتی به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه به دلیل الگوی مصرف نامناسب در کشور ما مشکلات زیادی برای سلامت و اقتصاد در جامعه شهرنشینی به وجود آمده است، افزود: باید توجه کنیم که نسل آینده ما حقوقی دارد که اگر به رسمیت شناخته شود، عزت نفس او شکل خواهد گرفت و حق انتخابی که خداوند به انسان‌ها داده باید حفظ شود.

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دولت روحانی دولت نقدپذیر و شکل گرفته از نهادهای مردمی، مدنی، انجمن‌ها و غیره است و مردم می‌توانند بیشتر برنامه‌ها و سیاست‌های دولت را مورد نقد و بررسی قرار دهند.

وی تاکید کرد: انگیزه‌های درونی جامعه می‌تواند نیت‌های والای انسانی، پویایی و تحرک بی‌نظیری را به وجود بیاورد و جهت‌گیری دولت تدبیر و امید حمایت از این نیت‌ها است.

قابل ذکر است که در ابتدای این مراسم به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شد، معاون رئیس‌جمهور به همراه استاندار تهران و دیگر مسئولین با حضور در گلزار شهدای امامزاده عقیل اسلامشهر با نثار گل و قرائت فاتحه به روح پرفتوح شهدای دفاع مقدس ادای احترام کردند و سپس نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید را افتتاح کرده و مورد بازدید قرار دادند.

در ادامه برنامه با حضور در جشن امید و آرامش از شش دختر موفق و نمونه اسلامشهری که در رشته‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری و اقتصادی برتر شناخته شده بودند، تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در سفر یک روزه خود به اسلامشهر از طرح احداث تصفیه‌خانه فاضلاب اسلامشهر نیز بازدید به عمل آورد و پس از استماع توضیحات مدیرعامل آبفای جنوب غربی استان تهران از نزدیک از روند فعالیت‌های این طرح اطلاع یافته و مشکلات فراروی آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

معاون رئیس‌جمهور در خاتمه سفر خود در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر حضور یافت و با مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیز گفت‌وگو کرده و قول مساعد در خصوص همکاری دولت در جهت رفع مشکلات این شهرستان داد.
انتهای پیام/2302/غ40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار