امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106982
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار شهری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور محسن کرمی معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال ...

به گزارش خبرنگار شهری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور محسن کرمی معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در ایام با برکت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت با سعادت امام  مهربانی ها حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)  که دهه کرامت نام دارد کلیه ادارات ثبت احوال کشور توفیق دارند تا به افرادی که مایلند نامشان را به اسم این دو مولود شریف خاندان عصمت و طهارت تغییر دهند ، خدمت ویژه ارائه نمایند.

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه تغییر نام به  اسم مبارک " معصومه  و رضا " تنها برای افراد بالای 15 سال انجام خواهد شد افزود: افرادی که در دهه کرامت (از ششم تا شانزدهم شهریور ماه سال جاری ) درخواست تغییر نام به اسم  مبارک معصومه و رضا را در ادارت ثبت احوال یا دفاتر پیشخوان خدمات ثبت احوال ارئه نمایند ، فرایند تغییر نام آنها درچار چوب ضوابط قانونی و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

وی افزود: دستور العمل مربوطه به ادارات کل ثبت احوال استانها ارسال گریده ، لذا همکاران ما در سراسر کشور به این دستور العمل توجه و عمل نمایند.

محسن کرمی با بیان اینکه تغییر نام یک فرایند قضایی دارد افزود: در راستای مهندسی فرهنگ نام گزینی که یکی از شاخصه های فرهنگی در جامعه است و بمنظور فراهم نمودن امکان تغییر اسامی  نامتعارف و بی مفهوم به اسامی دارای مفهوم زیبا و پسندیده که علاوه بر تاثیرات رفتاری و اجتماعی ، مورد توصیه و تاکید اسلام می باشد ، شورای عالی ثبت احوال در این خصوص اختیاراتی را تفویض نموده است.

شایان ذکر است مدارک مورد نیاز برای تغییر نام ، در سایت سازمان ثبت احوال کشور به نشانی  http://www.sabteahval.ir  قابل دسترسی است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها