امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106986
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اسلامشهر، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور ظهر امروز در جلسه شورای اداری

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اسلامشهر، معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: در جهت افزایش کیفیت سوخت و کاهش آلودگی هوا به زودی بنزین یورو 4 به جای بنزین پتروشیمی در سراسر کشور عرضه خواهد شد.

ابتکار افزود: در حال حاضر در کلانشهرهای کرج، تبریز و مشهد با عرضه بنزین یورو4  کیفیت سوخت خودروها و کیفیت وضعیت هوا تا حد زیادی ارتقا یافته و به زودی این طرح در دیگر شهرها نیز به اجرا درخواهد آمد.

ابتکار تاکید کرد: طبیعت ظرفیت ندارد، ظرفیت زیستی به جهت نوع برداشت و بهره‌برداری از منابع انرژی آب و برق و غیره خیلی فراتر رفته و از 5/3 برابر ظرفیت منابع کشور برداشت می‌شود، این شیوه ریخت و پاش دولت و مردم ایران است.

وی افزود: تمام دستگاه‌ها مکلف‌اند نسبت به مصرف بهینه منابع ملی و طبیعی کشور مدیریت کنند و شهرداری‌ها باید پیشگام این حرکت باشند و به عنوان الگویی برای دیگر نهادها و مردم شوند.

معاون رئیس‌جمهور اظهار داشت: استان تهران بخش کوچکی از مساحت ایران را داراست درحالی که 40 درصد فعالیت اقتصادی، 20 درصد بار جمعیتی و 30 درصد بار صنعتی کشور در این استان متمرکز شده که هیچ کارشناسی آن را منطقی و صحیح نمی‌داند.

وی با اشاره به اینکه کیفیت زندگی در استان تهران، شهر تهران و اسلامشهر از شاخص‌های خوبی برخوردار نیست، افزود: دولت برنامه‌های کلانی دارد مانند بحث آلودگی هوا و محیط زیست که در این زمینه اقدامات بسیار موفقی در این دوره دنبال شده که در دوره‌های گذشته به دلیل مشکلاتی که وجود داشته نادیده گرفته شده بود.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به وضعیت حمل و نقل در اسلامشهر تاکید کرد: مدیریت شهری اسلامشهر باید برای حمل و نقل عمومی و حفظ محیط زیست برنامه داشته باشد؛ مهمترین محور توسعه منطقه بهبود شرایط زیستی برای شهروندان است، موضوع مهم مدیریت پسماند است که سیاستگذاری‌های کلان را دولت انجام می‌دهد اما سیاستگذاری محلی برعهده شورا و شهرداری است.

ابتکار تاکید کرد: در طرح جامعی که برای مدیریت پسماند تدوین شده دو محور مهم حمل و نقل عمومی و مدیریت پسماند تعریف گردیده که با هماهنگی و همدلی بین بخش‌ها و اراده مشترک همه آحاد جامعه این بار افزوده که به دلیل بار جمعیتی و اقتصادی روی آب و خاک را کاهش دهیم.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران نیز در ادامه جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک هفته دولت بیان داشت: تعامل و همکاری در بحث دولت تدبیر و امید بسیار مهم بوده و در این راستا در کل کشور استان تهران پیشتاز است و تنها مدیرانی که متخصص بوده و توانایی انجام کار را داشته‌اند به کارگیری شده است.

هاشمی افزود: در شهرستان اسلامشهر همه وعده‌های گذشته را عملی کرده‌ایم و در جهت توسعه و سرمایه‌گذاری شهرستان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ضمن استقبال حمایت‌های لازم را به عمل می‌آوریم.

وی بیان داشت: فاجعه نخاله و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از وظایف قانونی و ذاتی شورای شهر و شهرداری است که متاسفانه به جای توجه به امور مهم مدیریت شهری و انجام وظایف قانونی به مسائل حاشیه‌ای بیشتر توجه می‌شود.

استاندار تهران با انتقاد از عملکرد اعضای شورای شهر اسلامشهر تاکید کرد: کجای دنیای مدیریت بعد از 4 ماه فعالیت اختلاف بین شهردار منتخب و شورا به وجود می‌آید. اعضای شورا به جای خدمت کردن به مردم در مدیریت شهری اختلاف ایجاد می‌نمایند. دولت یازدهم دولت ناامیدی نیست.

اعضای شورای شهر باید با هم تعامل داشته و در جهت رفع مشکلات شهر شهردار را یاری کنند.

نماینده عالی دولت در استان تهران خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر اسلامشهر افزود: اگر نمی‌توانید با هم همدل باشید و در کنار هم کار کنید بروید و در خانه‌هایتان بنشینید و کار را به دیگران بسپارید دیگر باید فقط کار و خدمت به مردم باشد نه اختلاف‌افکنی و رسیدن به اهداف و منافع شخصی. شما اعضای شورای شهر خودتان با اکثریت آرا و نظر خودتان شهردار را انتخاب کرده‌اید چرا در این شرایط به فکر استیضاح شهردار هستید؟

قابل ذکر است در ابتدای جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر امیرالله حق‌وردی فرماندار این شهرستان بحث تصریح در احداث شبکه فاضلاب و تصفیه‌خانه اسلامشهر اتصال شهرستان به خط 3 مترو تهران و تسریع در روند احداث بیمارستان 400 تختخوابی و احداث کمربندی جنوبی شهرستان را از مهمترین معضلات و مشکلات شهرستان اسلامشهر برشمرد و خواستار توجه ویژه دولت به این منطقه شد.

انتهای پیام/2302/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها