امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106987
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، مرتضی رحمانی‌موحد بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک با مسئولان استانی آذربایجان شرقی اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، مرتضی رحمانی‌موحد بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک با مسئولان استانی آذربایجان شرقی اظهار کرد: گردشگری انواع مختلفی دارد که در این بین بحث گردشگری سلامت با توجه به موقعیت کشور ما مقوله بسیار قابل توجهی است.

وی ادامه داد: اگر در گردشگری عادی از بابت هر هفت توریست یک شغل ایجاد می‌شود در گردشگری سلامت هر چهار توریست یک شغل ایجاد می‌کند.

رحمانی موحد با تاکید بر اینکه در حیطه گردشگری سلامت نیاز به مدیریت فرابخشی داریم، اظهار کرد: هم اکنون برای توسعه گردشگری سلامت زیرساخت‌های دانشگاهی، پزشکی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود است و قابلیت داریم این ظرفیت‌ها را افزایش دهیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی برپایی این نشست را برگرفته از توجه ویژه به این نوع گردشگری عنوان کرد و افزود: با توجه به فرابخشی بودن گردشگری سلامت علوم پزشکی، میراث فرهنگی و وزارت خارجه فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌اند که موجب تدوین توافق نامه چهار جانبه بین این نهادها شده است.

وی یادآور شد: همچنین در شورای راهبردی گردشگری سلامت تفاهم شده در سطح معاونت دستگاه‌ها یک دبیرخانه برای پیگیری باشد و آیین‌نامه‌ای نیز برای اجرایی شدن آن به تصویب رسیده است.

رحمانی‌موحد اظهار کرد: هم‌اکنون زیرساخت‌ها و تسهیلات در این حوزه آماده سرمایه‌گذاری است و امیدواریم خروجی این آیین نامه از طریق هم‌افزایی‌ها مدیریت شده و منجر به رفع نابسامانی‌های این حوزه شود.

انتهای پیام/60001/غ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها