امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106988
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید دوخته‌چی‌زاده در نشست بررسی تاثیر گرانی رسانه‌ها بر تولیدات داخلی، اظهار داشت: از 20 سال گذشته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید دوخته‌چی‌زاده در نشست بررسی تاثیر گرانی رسانه‌ها بر تولیدات داخلی، اظهار داشت: از 20 سال گذشته تبلیغات محیطی به عنوان رسانه موثر مورد توجه بوده و نقطه‌ای از شهر تهران نیست که تبلیغات محیطی در آنجا وجود نداشته باشد.

این عضو موسس انجمن صنفی تبلیغات افزود: طبق مصوبه اخیر شورای شهر تهران مقرر شده قرارداد شرکت‌های تبلیغاتی تمدید نشود و تبلیغات محیطی مجددا به مزایده گذاشته شود. این کار منجر به قیمت‌گذاری بالاتر از ارزش فعلی می‌شود.

همچنین مهدی عابدینی محروم شدن طیف بزرگی از تولیدکنندگان داخلی را یکی از نتایج گران شدن رسانه‌های محیطی دانست و گفت: این حق هر تولید کننده‌ای است که بتواند محصولات خود را از طریق رسانه و تبلیغات معرفی کند. کدام تولیدکننده داخلی است که بتواند در مقابل یک بانک بزرگ قدعلم کند؟ کدام تولیدکننده صنعتی است که با قوانین دست و پاگیر در مقابل عرضه کنندگان خدمات (با کمترین قوانین) رقابت کند؟ اینجاست که از تولید دور می شویم و به سمت دلالی می رویم.

این عضو موسس انجمن صنفی تبلیغات با انتقاد از قیمت‌گذاری غیرکارشناسی رسانه‌های محیطی و صنعت تبلیغات، ‌گفت: در این صنعت کنترلی روی قیمت‌ها از سوی هیچ نهادی صورت نگرفته است.

در ادامه حسین چمنی هزینه تبلیغات را یکی از بزرگترین چالش های تولیدکنندگان داخلی دانست و گفت: قدرت خرید مردم کاهش یافته و بسیاری از محصولات به دلیل فشار اقتصادی از سبد مصرف خانوار خارج شده است.

وی به عنوان نماینده صنایع تولیدی کشور، پیشنهاد کرد: برای حمایت از تولیدکنندگان، دولت تبلیغات را ارزان کند و به جبران آن، بر اساس میزان فروش محصولات، مالیات بیشتری از تولیدکنندگان دریافت کند.

وی گفت: اگر هزینه تبلیغات به صورتی باشد که شرکت های ایرانی نتوانند از پس هزینه آن برآیند و تنها شرکت‌های خارجی قادر به تبلیغات باشند، متضرر اصلی شرکت ایرانی خواهد بود زیرا برند خارجی به دلار هزینه‌ می‌‌کند و از نظر قیمت مشکلی نخواهد داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها