امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 106999
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع سوری تاکید کردند که از ساعاتی پیش درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه با ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، منابع سوری تاکید کردند که از ساعاتی پیش درگیری‌های شدیدی میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در منطقه «جوبر» در دمشق آغاز شده است.

این منابع افزودند: این درگیری‌های شدید تا زمان اعلام خبر همچنان ادامه دارد و صدای انفجار توپ‌ها و موشک‌های رد و بدل شده بین دو طرف در مناطق مختلف دمشق به گوش می‌رسد، به گونه‌ای که می‌توان گفت، جنگی واقعی میان دو طرف در این منطقه در جریان است.

منطقه جوبر از جمله مناطق قدیمی و تاریخی دمشق است که در شمال شرقی دمشق قرار دارد. بسیاری از مورخان منطقه جوبر دمشق را دومین محل زندگی یهودیان در دمشق می‌دانند، چون در آن کنیسه «دار العباده» قرار دارد که یکی از قدیمی‌ترین کنیسه‌های جهان است، همانگونه که قدیمی‌‌ترین تورات جهان و مزار حضرت الیاس و خضر پیامبر در این منطقه واقع شده است.

جمعیت این منطقه براساس جدیدترین آمارها 300 هزار نفر اعلام شده و باید آن را دروازه غوطه شرقی به شهر دمشق و تا پیش از آغاز بحران سوریه از جمله مهمترین مراکز اقتصادی دمشق به شمار می‌آمد.

جوبر از حیث تقسیمات اداری تابع استان دمشق است و یکی از مناطق استراتژیک آن به شمار می‌آید و سه کوی جوبر شرقی و جوبر غربی و جوبر مأمونیه و استقلال را در برمی‌گیرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها