امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107026
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«حسن زاید»، رئیس حزب الحق یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تاکید کرد: اوضاعی که یمن هم اکنون شاهد آن است، رهاورد ...

«حسن زاید»، رئیس حزب الحق یمن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در صنعا تاکید کرد: اوضاعی که یمن هم اکنون شاهد آن است، رهاورد حرکت در مسیر اشتباه از زمان سرنگونی دیکتاتور سابق یمن و پیروزی انقلاب در این کشور است.

زاید افزود: حرص و طمع برخی از طرف‌ها برای رسیدن به قدرت و منافع غرب، در کنار توطئه‌هایی که از جانب برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای یمن تدارک دیده شده و بیم از رسیدن موج انقلاب اسلامی به این کشورها، مسیر انقلاب را تحریف کرد و هم اکنون وقت آن فرارسیده تا این مسیر اصلاح شود.

رئیس حزب الحق یمن گفت: برخی تلاش کردند، تحرکات انقلابی که یمن شاهد آن است، را به فتنه میان شیعه و سنی توصیف کنند، در حالی‌که همه می‌دانند فتنه‌انگیزی هم اکنون مهمترین ابزار غرب برای به نتیجه رساندن طرح‌های تقسیم غرب در منطقه و به ورطه شکست کشاندن انقلاب‌هاست، در حالی‌که هیچ یک از این ادعاها پایه و اساس درستی ندارد و یمن همه یکپارچه و متحد برای بازپس گیری انقلابش بپا خاسته است.

وی در خصوص برخی ادعاها مبنی بر دخالت ایران در یمن گفت: ایران همواره از جمله کشورهایی بوده که از ثبات و استقرار یمن حمایت کرده و روابط خود با دولت‌های یمن را توسعه و گسترش داده و دلیل این مدعا حمایت مطلق آن از وحدت یمن در سال 1994 میلادی و ارائه کمک‌های غیرمشروط به یمن در عرصه‌های مختلف است.

زاید خاطر نشان کرد: محرک اصلی انقلاب اسلامی در ایران خفت و خواری بود که رژیم شاه برای ایران به همراه آورده بود و از جمله آن رابطه‌ای که میان رژیم سابق حاکم بر ایران با «اسرائیل» به چشم می‌خورد، اما ملت ایران با روحیه اسلامی خویش هرگونه ظلم و ستم و حاکمیت استکبار جهانی را رد کرد و این همان رخدادی است که هم اکنون در یمن درحال وقوع است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها